Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Różnica poniżej grosza

O 0,64 grosza więcej niż przed miesiącem i o 0,58 grosza mniej niż przed rokiem wyniosła średnia cena litra mleka po jakiej we wrześniu rolnicy z województwa podlaskiego sprzedawali je do mleczarń. Według wyliczeń GUS w województwie podlaskim za 1 hl mleka płacono w skupie po 137,35 zł.

We wrześniu 2019 roku średnia cena za 1 hl mleka w skupie w Polsce wyniosła 131,26 zł. Jak podaje GUS cena mleka w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,5%, natomiast w odniesieniu do września 2018 r. spadła o 1,1%.
W województwie podlaskim średnia cena skupu mleka zwykle jest najwyższą w kraju. Tak także było we wrześniu, gdy była ona o ponad 6 zł wyższa niż średnia krajowa. Rolnicy z regionu za mleko otrzymywali średnio po 137,35 zł/hl. To o kilkadziesiąt groszy więcej niż w sierpniu, gdy średnia cena skupu mleka w regionie wyniosła 136,71 zł/hl. 
Niestety, podobnie jak w kraju także w województwie podlaskim cena ta była nieco niższa niż przed rokiem, gdy wynosiła 137,93 zł/hl. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę