Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Smartfon gamingowy – czy zastąpi konsolę i peceta?

Różnego rodzaju gry cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku. Szczególnie popularne są gry na smartfony. Stanowią niedrogą, a często nawet bezpłatną rozrywkę, z której można skorzystać wszędzie i o każdej porze. Wystarczy posiadać jedynie dobrej jakości smartfon dla gracza. Na co zwrócić uwagę, wybierając model przeznaczony przede wszystkim do gier? Sprawdź nasze porady.

  1. Smartfony z Androidem
  2. Dobry smartfon gaimingowy – czyli jaki?

Smartfony z Androidem

Każdy telefon z systemem Android pozwala na pobranie gier. Nie na każdym smartfonie jednak będą tak samo szybko i płynnie działały wszystkie gry. Im model jest starszy, został wyposażony w mniejszą pamięć czy też słabszy układ graficzny, tym gorzej będą na nim działały gry. Co istotne jednak, nawet nowe smartfony, ale tzw. niskobudżetowe, czyli o przeciętnych specyfikacjach, również nie zawsze spełniają swe zadanie – niektóre gry mogą się na nich zacinać, a nawet w ogóle nie ładować.

Dobry smartfon gaimingowy – czyli jaki?

Jeśli więc chcesz, aby telefon z powodzeniem ładował, a także pozwalał na bezproblemowe działanie dowolnych gier, warto zainwestować w dobrej klasy smartfon dla gracza. Na co więc zwrócić uwagę, decydując się na telefon do gier? Przede wszystkim istotną jego cechą powinno być wyposażenie w wydajny procesor oraz układ graficzny. Na komfort użytkowania wpływ ma także wielkość ekranu. Ekran o dużej rozdzielczości i przekątnej wynoszącej minimum 6 cali z pewnością podniesie wygodę gry. Dobrze jest również, aby urządzenie posiadało sporej wielkości pamięć RAM, wynoszącą minimum 3 albo 4 GB. Należy przy tym wiedzieć, że niektóre gry i aplikacje są szczególnie wymagające. W takich przypadkach wskazane jest urządzenie wyposażone w RAM na poziomie nawet 64 GB.

Warto przy tym zauważyć, że aktualnie producenci smartfonów nie projektują jeszcze telefonów specjalnie dedykowanych graczom. Biorąc jednak pod uwagę światowe trendy, w tym przede wszystkim rozszerzający się rynek gier czy też powstawanie komputerów stacjonarnych oraz laptopów gamingowych, można zakładać, że i w branży smartfonów coś się w tym zakresie zmieni. Być może już niektóre firmy pracują nawet nad podobnymi rozwiązaniami. Aktualnie jednak znaleźć można znakomite modele telefonów, które z powodzeniem sprawdza się również jako modele do gier. Jaka jest ich cena? Decydując się na telefony z górnej półki, czyli takie, na których z pewnością sprawnie i komfortowo zagrasz w dowolną grę, musisz liczyć się z wydatkiem na poziomie przynajmniej 1000 zł.

tekst płatny

JJS
cz, 24 października 2019 08:13
Data ostatniej edycji: cz, 24 października 2019 08:16:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę