Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Radni chcą kontroli w MPWiK

Główne zdjęcie
Beczkowóz z wodą do picia podczas skażenia wody w wodociągu bakteriami coli

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej chce skontrolować MPWiK. Wśród tematów kontroli mają być m.in. planowana przez miejską spółkę inwestycja za niemal 90 milionów złotych oraz kwestia wakacyjnego skażenia wody bakteriami coli. Niemal przez całe wakacje woda w mieście była chlorowana. Do tej pory spółka nie podała – także radnym miasta - co było przyczyną zanieczyszczenia miejskiego wodociągu.

„Zdaniem Komisji, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, jak również ochronę środowiska, tematowi należy przyjrzeć się bliżej, w związku z ostatnimi wydarzenia zarówno w naszym mieście związanych z jakością wody, jak i awarią oczyszczalni w Warszawie” - czytamy w uzasadnieniu wniosku Wiesława Grzymały, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej do Jana Olszewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej.
To Rada Miejska ma dać Komisji Rewizyjnej uprawnienie do przeprowadzenia kontroli w miejskiej spółce. Przewodniczący Wiesław Grzymała podkreśla, że „to nie jest nagonka na kogoś”.
- Nie chodzi o to, abyśmy poszukiwali winnego  - mówi Grzymała tłumacząc, że radni „ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców” chcą się zapoznać z dokumentami. 
Choć od wykrycia skażenia wody bakteriami coli minęły już cztery miesiące władze MPWiK, mimo składanych obietnic, nie podały co było przyczyną zanieczyszczania wodociągu. 
- To trochę jak czeski film. Coś tam było, ale skąd? Będziemy się pytać – dodaje Wiesław Grzymała. 

zobacz: Czego nie powiedzieli nam o zanieczyszczeniu wody

Radni z Komisji rewizyjnej chcą także przyjrzeć się planowanej modernizacji oczyszczalni ścieków. O pilnej potrzebie takiej inwestycji władze miejskiej spółki mówią już od kilku lat, ale póki co jest ona opóźnia. Od ponad półtora roku MPWiK poszukuje tańszego wykonawcy prac. Początkowo oferowano jej wykonanie za ok. 78 mln zł, a teraz o 10 milionów drożej. 

zobacz: Przeciąganie inwestycji coraz droższe

230804070022.gif
cz
śr, 23 października 2019 11:48
Data ostatniej edycji: śr, 23 października 2019 11:55:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę