Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wygrał wybory tylko gdzie?

Komisarz Wyborczy w Białymstoku wydał postanowienia w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatów dwójki „naszych” radnych sejmiku województwa podlaskiego, którzy w niedzielę wygrali wybory parlamentarne. To Stefan Krajewski z PSL i Marek Komorowski z PiS. Pierwszy wygrał mandat posła na Sejm, a drugi... kandydował do Senatu, ale w postanowieniu Komisarza jest, że także on miał zostać wybrany posłem na Sejm.

Krajewski i Komorowski wygrywając miejsca w parlamencie krajowych niejako automatycznie stracili swoje miejsca w parlamencie regionalnym. Formalnie stwierdzenie wygaśnięcia sejmikowych mandatów obu wybranych parlamentarzystów należy do Komisarza Wyborczego. W piątek w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego opublikowano takie postanowienia Komisarza Wyborczego w Białymstoku.  
„Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 13 października 2019 r. mandatu radnego wybranego do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 2 - KOMITET WYBORCZY PSL, z powodu wyboru na posła na Sejm. Radnym, którego mandat wygasł jest Stefan KRAJEWSKI” - czytamy w jednym z postanowień.

Ciekawostka jest drugim. „Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 13 października 2019 r. mandatu radnego wybranego do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, z powodu wyboru na posła na Sejm. Radnym, którego mandat wygasł jest Marek Adam KOMOROWSKI.”

Tyle tylko, że Marek Komorowski na posła na Sejm nie kandydował. Był kandydatem PiS na Senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim i te wybory zdecydowanie wygrał. 

W opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego postanowieniu Komisarza Wyborczego jest oczywista omyłka pisarska, którą teraz urzędowo trzeba będzie sprostować. Właściwy dokument już miał zostać wysłany do publikacji.  

Stefan Krajewski i Marek Komorowski pochodzą z Zambrowa. Zgodnie z prawem w Sejmiku zastąpić mają ich następni pod względem uzyskanego poparcia kandydaci z list partyjnych partyjni PSL i PiS. Za Stefana Krajewskiego  miałby wejść Wojciech Grochowski z Grajewa, a za Marka Komorowskiego Piotr Modzelewski z Łomży.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę