Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Czy to tylko niekompetencja?

Na początku września prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nagle odwołał ze składu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży Renatę Szymańską, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Psycholog z 27-letnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej z uzależnionymi o swoim odwołaniu dowiedziała się z mediów. Jej miejsce miała zająć nikomu nie znana Ewa Pawelec. Okazuje się, że takiej pani nie ma. Dziś prezydent Chrzanowski zmienił w powołującym ją zarządzeniu... imię.

Odwołanie z MKRPA doświadczonej i cenionej specjalistki Renaty Szymańskiej było wielkim zaskoczeniem. 

Zobacz: Prezydent wyrzucił z komisji alkoholowej dyrektor WOPiTU

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, czyli trzy tygodnie po odwołaniu Szymańskiej i powołaniu w jej miejsce Ewy Pawelec, radny Tadeusz Kowalewski chciał dowiedzieć się, kim jest następca dyrektor Szymańskiej i czy ma równie wysokie kwalifikacje i kompetencje. Odpowiadał na pytania wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, który stwierdził, że „osoba, która została powołana do tego zespołu, ma kwalifikacje, aby w tym zespole zasiadać.”    

Tajemniczej Ewy Pawelec to w żaden sposób nie mogło uwiarygodnić. Nie pomagał nawet „wujek Google”. Zagadka wyjaśniła się dopiero dziś za sprawą kolejnego zadziwiającego zarządzenia prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Ogłosił, że w paragrafie 2. zarządzenia, które wydał 5. września „imię „Ewa” zastępuje się imionami „Anna Eliza”. 

Okazuje się, że tajemnicza i nikomu nie znana Ewa Pawelec to teraz Anna Eliza Pawelec. To m.in. była wicedyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży i pedagog w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

To nie jedyna zarządzona dziś zmiana w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży. Prezydent Chrzanowski odwołał z jej składu wieloletniego członka Daruiusza Wyrwasa. Jego miejsce zajęła Agnieszka Cholewińska. Kim ona jest? To przewodnicząca Rady Osiedla nr 4 w Łomży. Do niedawna nazywała się Agnieszka Pianko i w jesiennych wyborach parlamentarnych była kandydatką na miejską radną z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. 

cz
cz, 17 października 2019 10:29
Data ostatniej edycji: cz, 17 października 2019 13:22:57

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę