Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

W czwartek finał Folkowej Edukacji

Trwają przygotowania i ostatnie próby przed koncertem Projektu Artystycznego Meandry. W najbliższy czwartek, 17 października 2019 r. (godz. 18.) w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomży, przy ul. Sadowej 12 odbędzie się koncert podsumowujący projekt Folkowa Edukacja. Wstęp wolny!

W programie koncertu: Walczyk Kurpiowski, Walczyk Lubelski, Tańce Szlachty Ziemi Łomżyńskiej, Wycinanki Kurpiowskie i Podlasie w pełnej krasie. Na scenie pojawią się także: Zespół Seniorów Piątniczanie, Magda Sinoff, Chór SP7 w Łomży i Antoś Kamiński.
W ramach Folkowej Edukacji pod koniec sierpnia w Nowogrodzie tancerze Projektu Artystycznego Meandry uczestniczyli w warsztatach tanecznych, podczas których pod okiem choreografa Mariusza Żwierko powstała nowa choreografia do tańców regionu podlaskiego. Meandry przez trzy dni przygotowywały nowy układ taneczny i plan do zajęć, które później odbywały się w okolicznych miejscowościach.
We wrześniu zostały zrealizowane trzy EtnoLekcje, w czasie których odbyły się warsztaty taneczne, warsztaty plastyczne, pokazy strojów i pokazy tańca. Łącznie w EtnoLekcjach w Pniewie, Nowogrodzie i Piątnicy wzięło udział ponad 120 osób.
Działania są finansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

Meandry mają już 5 lat!
Projekt Artystyczny Meandry powstał w marcu 2014 r. z inicjatywy pasjonatów tańca i folkloru - byłych tancerzy zespołów folklorystycznych.
Meandry od początku swojego istnienia silnie współpracują z innym oddolnym projektem - Woda na Młyn, z którym wspólnie organizują i uczestniczy w warsztatach artystycznych. Członkowie obu grup są długoletnimi tancerzami studenckich i młodzieżowych zespołów ludowych. Dzięki współpracy z choreografem Mariuszem Żwierko, w bardzo krótkim czasie opracowany został program artystyczny oparty na folklorze wschodniej części Polski.
Kreatywność choreografa oraz bogate dotychczasowe doświadczenie sceniczne tancerzy zaowocowało sukcesem już podczas premierowego występu na XXI Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie (15.06.2014r.). Projekt Artystyczny Meandry w ciągu pięciu lat swojej działalności pojawił się na kilkudziesięciu scenach w Polsce i za granicą.
Czwartkowy koncert będzie okazją do podsumowania pięciu lat działalności grupy.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
śr, 16 października 2019 08:10
Data ostatniej edycji: śr, 16 października 2019 08:12:54

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę