Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży

Prawo i Sprawiedliwość jako komitet wyborczy i Lech Antoni Kołakowski jako kandydat PiS na posła wygrali niedzielne wybory parlamentarne w Łomży. Tak wynika z cząstkowych wyników obwodowych komisji wyborczych. Na PiS w Łomży zagłosowała ponad połowa łomżan, a Kołakowski zdobył największą liczbę głosów.

Kołakowskiemu najprawdopodobniej udało się poprawić wynik wyborczy sprzed czterech lat, gdy w Łomży zebrał ponad 4800 głosów. Z wyników z części obwodów głosowania w mieście wynika, że w tym roku powinien zebrać około 5,7 tysiąca głosów.

Znaczny słabszy wynik notuje natomiast poseł Bernadeta Krynicka, którą przed czterema laty poparło ok. 3,8 tys. łomżan, a teraz może mieć - jak wynika z cząstkowych wyników danych - około dwóch i pół tysiąca głosów. 

Stosunkowo dobry wynik w mieście odnotowuje Agnieszka Muzyk. Na kandydatkę PiS do Sejmu, byłą kandydatkę na prezydenta miasta, w niedzielę mogło zagłosować około - zapewne poniżej - dwóch tysiąca osób. 

Piotr Modzelewski zdobył najmniejsze poparcie  z naszych kandydatów do Sejmu. I o czwarty wynik na liście PiS walczy z Adamem Andruszkiewiczem, który w mieście odnotowuje lepsze wyniki niż Minister edukacji Dariusz Piontkowski nr 1 PiS  i wiceminister MSWIA Jarosław Zieliński nr 2 na liście PiS. 

Z opozycji najlepsze cząstkowe wyniki ma Maciej Borysewicz  z Koalicji  Obywatelskiej. Według tych niepełnych danych będzie miał wynik słabszy tylko od posła Kołakowskiego. Mogło  go poprzeć ponad 4 tysiące  mieszkańców.

W wyborach do Senatu w Łomży  wygrał kandydat PiS, Marek Komorowski z Zambrowa, który zdobył poparcie około połowy mieszkańców i wyraźnie pokonał kandydata PSL Zenona Białobrzeskiego ze Zbójnej.

 

cz
pon, 14 października 2019 06:20
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2019 12:49:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę