Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Frekwencja mniejsza, poparcie dla PiS większe

Z danych sondażowych Ipsos dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP, TVN i Polsat wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobywając poparcie 43,6% Polaków. Zwycięstwo przyszło przy rekordowo wysokiej frekwencji 61,1%. Z tych samych danych sondażowych wynika, że w województwie podlaskim frekwencja była znacząco niższa, ale poparcie dla PiS znacznie wyższe.

W województwie podlaskim – według prognoz Ipsos- frekwencja wyborcza wyniosła 54,4%, a więc była o 6,7% niższa niż frekwencja w Polsce 61,1%. 
W regionie większość mieszkańców opowiedziała się za polityką rządu i politykami PiS. Na kandydatów tej partii swoje głosy miałom oddać 52,5% tych, którzy poszli na wybory. W Polsce sondażowe poparcie dla PiS wyniosło 43,6%, czyli o 8,9% mniej niż w naszym regionie. 
 
Drugie miejsce zajęła Koalicję Obywatelską. W Polsce poprzeć ją miało 27,4% wyborców, a w województwie podlaskim 19,1%.
 
Na trzecim miejscu w kraju jest Lewica, w województwie podlaskim Polskie Stronnictwo Ludowe.
PSL miało zdobyć poparcie 12,6% - o 3% więcej niż w kraju - 9,6%. 
 
Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który w Polsce miało zagłosować 11,9% wyborców, w województwie podlaskim poprzeć miało 7,9% mieszkańców.
 
Na piątym miejscu w Polsce i województwie podlaskim – według sondażu Ipsos – jest Konfederacja Wolność i Niepodległość. Zarówno w kraju jak i regionie miała ona zdobyć poparcie  6,4%.

cz
nie, 13 października 2019 22:31
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2019 00:37:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę