Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

PiS walczy o każdy mandat

Główne zdjęcie
Maria Koc i Marek Komorowski

- Walczymy o każdy okręg, walczymy o każdy mandat do Senatu – mówiła wicemarszałek Senatu Maria Koc z PiS, która w czwartkowe przedpołudnie pojawiła się w Łomży, „aby wesprzeć kandydatów PiS na posłów, a zwłaszcza kandydata do Senatu Marka Komorowskiego”. - Jesteśmy na ostatniej prostej, ostatnie spotkania, ostatnie konferencje prasowe i ostatnie nasze apele do Polaków o to, żeby poszli do wyborów, żeby skorzystali ze swojego prawa do decydowania o losach Polski - dodawała.

Konferencja z udziałem wicemarszałek Marii Koc, kandydata PiS na Senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim i wszystkich z PiS łomżyńskich kandydatów na posłów, miała odbyć się na Starym Rynku, ale ze względu na deszcz odbyła się w Restauracji na Farnej. Wicemarszałek Koc zachwalała zwłaszcza Marka Komorowskiego z Zambrowa jako wieloletniego radnego województwa podlaskiego, który „zna doskonale problemy swojego regionu”.
-  To jest niezwykle istotne, ponieważ okręgi senackie są małe i tutaj każdy obywatel może mieć bezpośredni kontakt ze swoim senatorem. I ważne jest żeby senator będąc w Warszawie był dobrym reprezentantem swojego regionu, żeby zabiegał o sprawy swojego regionu – mówiła wicemarszałek  dodając, że „Marek Komorowski jest gwarantem tego, że będzie mocno zabiegał o sprawy swojego regionu w Warszawie, że będzie godnie ten region reprezentował.”

Marek Komorowski jako kandydat PiS na senatora został zgłoszony w  poprzedni podziałek 30. września, po śmierci wcześniejszego kandydata PiS na „naszego” senatora – ojca premiera Mateusza - Kornela Morawieckiego z Wrocławia. Niektórzy mają wątpliwości, czy odbyło się to zgodnie z prawem, ze względu na upłynięcie terminu 15 dni przed dniem wyborów. Marek Komorowski, który jest zawodowym radcą prawnym, zapewnia, że „wszystko odbyło się zgodnie z prawem”. Jego zdaniem rozsiewanie tego typu pogłosek „to jest próba wprowadzania wyborców w błąd”.
- Rejestracji dokonuje Państwowa Komisja Wyborcza. Sędziowie podjęli uchwałę o wygaszeniu kandydatury Kornela Morawieckiego i dokonali rejestracji kolejnej osoby. Tego nie dokonuje komitet wyborczy, tego dokonuje PKW – mówił Marek Komorowski dodając, że „trudno przewidzieć, żeby tutaj był jakiś skuteczny protest złożony”. 

Najważniejsza jest infrastruktura 
Marek Komorowski jako najważniejsze dla regionu zadania wskazał te infrastrukturalne związane z budową dróg: Via Baltica przez Łomżę i Suwałki oraz Via Carpatia wraz z budową dwujezdniowej drogi przez Augustów, oraz kolejowe: Rail Baltica i plany budowy kolejowej linii przez Łomżę w związku z realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego.   
- Poseł Lech Kołakowski zabiegał o kolej przez Łomżę od lat. Teraz rysuje się po raz pierwszy realne połączenie Łomży koleją z Warszawą przez Ostrołękę i z Giżyckiem przez Kolno i Pisz. To jest nowe otwarcie dla Łomży – mówił Komorowski.  
Zachęcał też mieszkańców do oddania głosu na drużynę Prawa i Sprawiedliwości. 
- W Sejmie mamy duży wachlarz, dużo osób, wszyscy są godni, wszyscy są godni polecenia (…). Do Senatu mamy jednego kandydata, więc sprawa jest prostsza, ale proszę o Państwa głos, bo bez Państwa głosu mandatu senackiego nie uzyskam – mówił Komorowski. 

230804070022.gif
cz
cz, 10 października 2019 11:54
Data ostatniej edycji: cz, 10 października 2019 12:02:25

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę