Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Komendant z Ostrołęki

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Łomży ma być Paweł Żebrowski – strażnik miejski z Ostrołęki. Prezydent poinformował, że to on wygrał konkurs na nowego komendanta SM w Łomży.

Straż Miejska w Łomży została utworzona w 1991 roku. Liczyła maksymalnie do 15 pracowników, przy czym prezydent Mariusz Chrzanowski kilka lat temu podjął próbę jej likwidacji, a gdy to sienie udało ograniczył liczbę strażników. Obecnie Straż Miejska w Łomży to – z etatem komendanta - 9 osób. 
Od 2007 roku formacją kierował  emerytowany policjant Bogdan Rutkowski. Przez niespełna pół roku na przełomie 2004 i 2005 roku był Komendantem Miejskim Policji w Łomży. Jego odejście  zapowiedziano na początku kwietnia. Prezydent dwukrotnie ogłaszał konkurs na jego następcę. Za pierwszym razem trzech z czterech chętnych miało uzyskać identyczną liczbę głosów członków komisji wybierającej najlepszego z kandydatów. Po namyśle podjęto decyzję o... ponownym ogłoszeniu konkursu na to stanowisko. Tym razem takich problemów już nie było. Dziś w BIP Urzędu Miejskiego opublikowano oficjalną informuję prezydenta, o wynikach naboru. Na nowego Komendanta Straży Miejskiej w Łomży został wybrany Paweł Żebrowski zamieszkały w Ostrołęce.
Ukończył on Wyższą Szkołę Informatyki, Zarządzania i Administracji w Warszawie uzyskując tytuł licencjata i od przeszło 20 lat jest zatrudniony w Straży Miejskiej w Ostrołęce - aktualnie na stanowisku Starszego Inspektora Straży Miejskiej. Był członkiem Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, organizował i prowadził zajęcia profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Jest również czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
- Podczas przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej udzielił wyczerpujących odpowiedzi, zarówno z zakresu problematyki bezpieczeństwa i porządku, jak i koncepcji działania Straży Miejskiej Łomży. Ogromne doświadczenie zawodowe oraz wiedza L zakresu Straży Miejskich w pełni kwalifikują Pana Żebrowskiego na to stanowisko – czytamy w informacji podpisanej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę