Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

118 km/h przez wieś

Nowa Kubra to wieś położona pomiędzy Przytułami a Radziłowem. W domach zbudowanych wzdłuż dzisiejszej drogi wojewódzkiej nr 668 mieszka niespełna 150 osób. Mieszkańcy skarżą się, że kierowcy jadący przez wieś za nic mają ograniczenia prędkości i wielu z nich pędzi tu z prędkością pod 100 km/h. Teraz policjanci potwierdzają te zgłoszenia i wyłapują tu prawdziwych piratów drogowych.

Przed tygodniem policja informowała o zatrzymaniu w Nowej Kubrze skody, której kierowca, 23-letni mieszkaniec Grajewa,  jechał z prędkością 101 km/h. Tym samym przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h.
Teraz zatrzymano dwóch kolejnych piratów drogowych, którzy przez wieś usiłowali przejechać z jeszcze większa prędkością. Najpierw zatrzymano 38-latek kierującego renault, który przez Nową Kubrę jechał z prędkością 109 km/h, a niespełna niespełna pół godziny później w ich ręce wpadł także 37-letni kierowca BMW, jadący z prędkością aż 118 km/h, czyli o 68 km/h większą niż dozwolona. 

Wszyscy ci kierowcy pędzący przez wieś od razu stracili prawa jazdy. Zgodnie z prawem dokumenty będą im zatrzymane na trzy miesiące, co ma nauczyć ich respektowania ograniczeń prędkości przynajmniej w terenie zabudowanym. Policjanci ukarali ich także mandatami i punktami karnymi. Podkreślają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. 

Wzmożone kontrole prędkości samochodów przerażających przez Nową Kubrę są reakcją na  zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To „innowacyjny” sposób mieszkańców, aby bardziej zmotywować Policję do kontroli prędkości w poszczególnych miejscowościach.   

cz
cz, 03 października 2019 08:48
Data ostatniej edycji: cz, 03 października 2019 08:55:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę