Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Dotacja na bieżnię w Piątnicy

Główne zdjęcie
Poseł Bernadeta Krynicka i wójt Piatnicy Artur Wierzbowski

Szacowana wartość inwestycji sięga niemal 2 mln zł, a przyznane dofinansowanie ma wynieść 600 tys. zł. Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” przyznało dotację na przebudowę boiska sportowego przy szkole w Piątnicy. Powstanie m.in. bieżnia ze sztuczną nawierzchnią o długości 333 metrów.

O przyznaniu dofinansowania Piątnicy na wspólnej konferencji poinformowali wójt Piątnicy Artur Wierzbowski i poseł Bernadeta Krynicka.   Wniosek złożył poprzedni wójt, ale ze względu na to, że planowana do budowy bieżnia nie jest pełnowymiarowa „były problemy, aby otrzymać dofinansowanie”. - Razem z panem wójtem wybraliśmy się do Ministerstwa Sportu, do departamentu inwestycji, aby dobrze się przygotować, aby dobrze był napisany wniosek, aby był potem sukcesem – mówiła poseł. - Z programu Sportowa Polaka, w tym roku na jesieni, jest to już trzeci mój wniosek, pilotowany, który otoczyłam troską – cieszyła się poseł Krynicka wskazując, że wcześniej informacje o ministerialnym dofinansowanie przekazała gminom Wizna i Jedwabne. - Czekam jeszcze na 2 wnioski - dodawała zaznaczając, że „trzeba wiedzieć na jaki program można składać”, aby otrzymać pieniądze np. na niewymiarowe bieżnie lekkoatletyczne. 

Wójt  Artur Wierzbowski, dziękując poseł za wsparcie, podkreślał, że będzie to drugi etap inwestycji. Pierwszy związany z budową boiska o sztucznej nawierzchni, także z ministerialnym dofinansowaniem wykonał jego poprzednik. Tym razem dobudowane zostaną trzytorwa bieżnia o nawierzchni z poliuretanu, skocznie do skoków w dal i wzwyż,  pole do rzutu kulą, piłkochwyty, trybuny na 186 miejsc i oświetlenie boiska na 6 masztach oświetleniowych.
Łącznie z pierwszym etapem prac koszt inwestycji wyniesie ok. 4 mln zł, a pozyskane przez gminę dofinansowanie 1,6 mln zł. 
- My jako gmin Piątnica we współzawodnictwie sportowym w powiecie rokrocznie osiągamy bardzo wysokie wyniki. Myślę, że budowa tego obiektu pozwoli na to, żebyśmy byli dalej w czubie  województwa podlaskiego – mówił wójt Wierzbowski.

Przebudowa szkolnego boiska w Piątnicy ma być zrealizowana w przyszłym roku. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę