Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mieszkańcy zablokują skrzyżowanie w Chojnach Młodych

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie Chojny Młode (wypadek 26.07.2017)

W najbliższy piątek mieszkańcy Chojn Młodych i Starych chcą zablokować skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi do Nowogrodu i Śniadowa. To ich protest przeciwko zwlekaniu z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania. Protest planowany jest między godziną 13.00 a 16.00.

W Chojnach Młodych krzyżują się droga krajowa nr 61 z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu (1912B), Starych Chojny (1913B) i Śniadowa (1946B). To jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc na drogach w regionie łomżyńskim. Droga krajowa nr 61 to najważniejsza obecnie droga przebiegająca przez Łomżę, a droga ze Śniadowa przez Chony do Nowogrodu coraz częściej wykorzystywana jest jako objazd Łomży przez kierowców jadących z Warszawy w kierunku Mazur i z powrotem. 
Na skrzyżowaniu w Chojnach Młodych dochodzi do wielu groźnych zdarzeń a nawet śmiertelnych wypadków. W tym roku zginęła 61-letnia mieszkanka miejscowości, która została śmiertelnie potrącona gdy przechodziła przez jezdnię drogi krajowej. W miejscowości nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. Mieszkańcy i samorządowcy gminy, powiatu a nawet województwa od lat apelują o przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania, ale póki co nie ma tego w planach GDDKiA.
Białostocki oddział w ubiegłym roku postulował wydzielenie funduszy na przebudowę skrzyżowania w Chojnach i całej drogi do Łomży, ale według nieoficjalnych informacji ze względu na budowę Via Baltica odpowiedź miała być negatywna. Ponoć władze krajowe planują, że po zbudowaniu drogi ekspresowej S61 odcinki DK 61 – także ten od Łomży do Ostrołęki – miałyby zostać drogami wojewódzkimi. W związku z tym krajowa administracja drogowa ma nie finansować na nich żadnych prac. 
Przeciwko zwlekaniu z przebudową groźnego skrzyżowania mają w piątek protestować mieszkańcy blokując skrzyżowanie i drogę krajową nr 61 Łomża - Ostrołęka. 

 

cz
śr, 02 października 2019 08:21
Data ostatniej edycji: śr, 02 października 2019 14:32:20

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę