Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nakaz sądowy do zapłaty

Nie zawsze jesteśmy wstanie przewidzieć konsekwencje naszych działań w sieci. Zdarza się, że naciskamy bezwiednie prośby o zaakceptowanie nie zdając sobie z czyhających z tego niebezpieczeństw. Zaczynamy się nad tym zastanawiać dopiero wtedy, gdy otrzymujemy sądowne wezwanie do zapłaty.

Zazwyczaj otrzymanie takiego wezwanie jest niemałym zaskoczeniem dla odbiorcy. Dopiero wówczas staramy się przypomnieć, czy kiedyś wcześniej nie przeoczyliśmy jakiegoś wezwania do zapłaty. Może coś nam umknęło w codziennej korespondencji? Jednak, kiedy już taka sytuacja zaistnieje, nie należy popadać w panikę, a najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii adwokata. Warto posłuchać, co ma do powiedzenia w tej kwestii. Może okazać się, że nie do końca jesteśmy winni temu, do czego wzywa nas pismo sądowe. Na pewno adwokat rozpatrzy sprawę otrzymanego wezwania i wyjaśni nam, co zrobić, aby nie narazić się na przykre konsekwencje.

Jeśli otrzymaliśmy nakaz zapłaty, to niezwłocznie należy podjąć kroki, aby otrzymany nakaz nie uległ szybkiemu uprawomocnieniu. Adwokat, któremu powierzymy swoją sprawę, po zapoznaniu się z nią może dojść do wniosku, że niekoniecznie musimy daną kwotę do zapłaty uiścić. Warto jest zatem skorzystać z dobrych adwokatów, a znaleźć ich można pod adresem https://polecprawnika.pl/. Racja czasami wcale nie jest po stronie tego, który z danymi żądaniami występuje. Jednak sami tego nie rozstrzygniemy, a z adwokatem możemy działanie prawa odwrócić na naszą korzyść. Kiedy zdecydujemy się na pomoc adwokata, to wtedy wszelkie sprawdzanie i dotrzymywanie terminów będzie w jego gestii. Ponadto adwokat będzie starał się udowodnić nasze racje, ponieważ to, że otrzymaliśmy wezwanie, nie stanowi o tym, że musimy je zrealizować.

Ze względu na krótkie terminy wniesienia zaskarżenia, nie warto z tym zwlekać i niezwłocznie poprosić adwokata o pomoc w naszej sprawie. W piśmie na mocy, którego będziemy chcieli zaskarżyć otrzymane wezwanie do zapłaty musi zawierać dokładne informacje o okolicznościach zaistniałego problemu. Takie pismo musi zawierać ponadto wszelkie przesłanki świadczące na naszą korzyść.

Kiedy nie posiadamy wiedzy prawniczej i nie wiemy jakimi argumentami możemy poprzeć swoje pismo, to warto przeczytać artykuły prawnicze od polecprawnika.pl. Jednak warto nadmienić, że wieloletnie doświadczenie adwokata pozwoli na wykorzystanie jego wiedzy i w oparciu o prawo odnieść się do naszej sprawy. To on zacznie od tego, aby sprawdzić, czy wezwanie do zapłaty nie jest czystą formą oszustwa, co w ostatnich czasach staje się dość popularne.

Oszuści, bazując na niewiedzy ludzi i ich strachem przed sądem, podejmują praktyki wyłudzania pieniędzy. Większość z nas, przerażona wezwaniem do sądu, zapłaci, ale co bardziej rozsądni sięgną po pomoc profesjonalisty. Zawsze powinniśmy być czujni i nie dać się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez oszustów. Ponadto, kiedy już zdecydujemy się na wystosowanie pisma, musi ono posiadać szereg załączników, dokumentów, które będą wskazywały na naszą niewinność. Pismo musi być napisane w odpowiednim, prawniczym stylu i dlatego jest to kolejny argument na to, że adwokat ze swoją wiedzą w takiej sytuacji jest konieczny.

mat. promocyjny

230804070022.gif
JJS
wt, 01 października 2019 15:57
Data ostatniej edycji: wt, 01 października 2019 16:19:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę