Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Policyjny EDWARD

W tym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do ponad 420 wypadków w których zginęło już 80 osób. To o 8 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dziś jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W całym kraju policjanci prowadzą dziś działania w ramach projektu EDWARD uświadamiając, że największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają kierowcy.

- Prędkość i nieprawidłowe manewry wyprzedzania są  głównymi przyczynami wypadków – mówi podkom. Łukasz Gańko, p.o. Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży. 
W regionie najbardziej niebezpieczna jest droga krajowa nr 61, po której odbywa się największy ruch samochodów.  
- Zachowania kierowców są dość często nielogiczne. Policjanci ujawniają osoby, które przeważa nadmierną liczbę pasażerów. Dramatyczne staje się niestosowanie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym – wymienia podkom. Gańko dodając, że w poszczególnych miejscowościach policjanci zatrzymują kierowcom uprawnienia za przekroczenia nawet trzykrotne dozwolonych prędkości.

W ramach projektu EDWARD (European Day Without a Road Death) policjanci z łomżyńskiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Marianowie. Wybrano tych, którzy mają już prawo jazdy.  Prezentowali troleje, czyli symulator poślizgu samochodu. Urządzenie montowane jest na tylnej osi auta z napędem na przednie koła powodując zaburzenie przyczepności tylnej osi. 
- Symulator poślizgu pokazuje jak jeden manewr niedostosowania prędkości może zakończyć się nieszczęśliwie – mówił podkom. Łukasz Gańko.
- To że macie uprawnienia, to nie znaczy że jesteście fachowcami w dziedzinie jazdy samochodem – dodawała podkom. Anna Mandziuk.- Technikę jazdy doskonalimy niemalże przez całe życie. Na drodze ważna jest kultura jazdy i to przy przepisach prawa ruchu drogowego jest niemal najważniejsze i o tym trzeba pamiętać każdego dnia. 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę