Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

690 tys. zł strat po pożarach od piorunów

Na 690 tys. zł oszacowano łącznie straty poniesione w wyniku ośmiu pożarów, do których doszło w poniedziałek wieczorem w województwie podlaskim. W akcjach gaśniczych wzięło udział blisko 240 strażaków i 61 wozów. Poinformował o tym PAP we wtorek rano rzecznik prasowy podlaskiej straży pożarnej Marcin Janowski.

Płonęły budynki gospodarcze. W akcjach gaśniczych trzy osoby zostały poszkodowane, w tym jedna - uderzona w głowę spadającą belką - została ciężko ranna i trafiła do szpitala. Pożary powstały w miejscowościach: Olszewo, Barzykowo, Sokoły, Zaborowo, Gniła, Kopisk i Kaczyn-Herbasy, w powiatach: łomżyńskim, kolneńskim, białostockim i wysokomazowieckim.

W Barzykowie od uderzeń piorunów w dwóch gospodarstwach zapaliły się stodoły. W jednej z nich spłonęło m.in. 600 ton słomy, 250 ton siana i maszyny rolnicze - tam straty oszacowano na 300 tys. zł. Drugim pod względem wielkości strat materialnych był pożar w Sokołach, gdzie straty materialne oszacowano 200 tys. zł.

W Gniłej, w trakcie ratowania zwierząt, ciężko ranny został sąsiad osób, w których gospodarstwie wybuchł pożar. Spadająca belka uderzyła mężczyznę w głowę; trafił do szpitala. W pożarze w Sokołach jedna osoba doznała lekkich obrażeń, druga doznała szoku - obojgu na miejscu pogotowie udzieliło im pomocy medycznej.

Jak dodał Janowski, łącznie w akcjach wzięło udział 237 strażaków zawodowych i ochotników. Najwięcej pracy mieli strażacy w powiecie kolneńskim, gdzie doszło do czterech z ośmiu odnotowanych w Podlaskiem pożarów od wyładowań atmosferycznych. Tam w akcjach wzięło udział 140 strażaków i 34 samochody gaśnicze.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę