Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Awans byłej naszej senator

Główne zdjęcie
Anna Maria Anders

Była nasza - wybrana w okręgu łomżyńsko-suwalskim - senator Anna Maria Anders zostanie ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej oraz w Republice San Marino. Postanowienia Prezydenta PR w sprawie podwójnej nominacji opublikowano w Monitorze Polskim.

Dziś 69-letnia córka generała Andersa w polskiej polityce pojawiła się w 2015 roku.  Kandydowała z listy PiS na senatora w jednym z okręgów warszawskich, ale wyborów nie wygrała. Niedługo później, po przejęciu rządów przez PiS, Anders została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, oraz przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 

Na początku 2016 roku, po rezygnacji z mandatu „naszego” senatora przez Bohdana Paszkowskiego (PiS), który przyjął partyjną propozycję i został Wojewodą Podlaskim, Anna Maria Anders została wystawiona przez PiS jako kandydatka w wyborach uzupełniających do Senatu RP w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Wybory te wygrała w marcu 2016 r. zostając „naszym” nowym senatorem. Pogłoski o tym, że  zostanie ambasadorem we Włoszech i zrezygnuje z mandatu senatora pojawiły się na początku 2019 r. Anders decyzję o  rezygnacji ogłosiła pod koniec sierpnia. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę