Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: onet..pl

Pożary w Podlaskiem - 3 osoby ranne

Do ośmiu pożarów od wyładowań atmosferycznych doszło w poniedziałek wieczorem w województwie podlaskim. Płonęły budynki gospodarcze. "W akcjach gaśniczych trzy osoby zostały ranne, w tym jedna - uderzona w głowę spadającą belką - ciężko" - poinformował PAP rzecznik podlaskiej straży pożarnej Marcin Janowski. Pożary powstały w miejscowościach: Olszewo, Barzykowo, Sokoły, Zaborowo, Gniła, Kopisk i Kaczyn-Herbasy, w powiatach: łomżyńskim, kolneńskim, białostockim i wysokomazowieckim.

W Barzykowie od uderzeń piorunów w dwóch gospodarstwach zapaliły się stodoły. W pozostałych miejscowościach płonęły obiekty gospodarcze: stodoły, obory lub chlewy. W budynkach spłonęły zbiory zboża, siana i słomy, maszyny rolnicze, a w Gniłej trzy świnie i krowa.

W Gniłej, w trakcie ratowania zwierząt, ciężko ranny został sąsiad osób, w których gospodarstwie wybuchł pożar. Spadająca belka uderzyła mężczyznę w głowę. Trafił do szpitala.

W pożarze w Sokołach dwie osoby doznały lekkich obrażeń, na miejscu pogotowie udzieliło im pomocy medycznej.

We wszystkich akcjach wzięło udział ponad dwadzieścia samochodów gaśniczych. Jak dodał Janowski, jeszcze przez kilka godzin strażacy będą dogaszać pożary, by nie doszło do powtórnego zapłonu. Straty materialne nie zostały jeszcze oszacowane.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę