Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Dziki do odstrzału

Odstrzał „sanitarny” 32 dzików na terenie powiatu łomżyńskiego nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Myśliwi mają czas na wykonanie odstrzału do końca października.

Zlecony po raz kolejny odstrzał sanitarny dzików w regionie Łomży związany jest z zagrożeniem wystąpienia wirusa ASF. Miasto Łomża i większość obszarów Powiatu Łomżyńskiego znajduje się w tzw. strefie czerwonej, czyli obszarze objętym ograniczeniami, bądź w strefie żółtej czyli obszarze ochronnym wyznaczonymi w związku z wykrytymi w regionie przypadkami ASF.   
Wydane przez Leszka Wojewodę,  Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży, rozporządzenie w sprawie odstrzału sanitarnego dzików na terenie powiatu łomżyńskiego dotyczy wybicia 32 sztuk dzików w terminie do dnia 31 października 2019 r.. Myśliwi zobowiązani zostali także do niezwłocznego dostarczanie tusz odstrzelonych dzików do miejsc wskazanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łomży, w celu pobrania próbki do badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń i przetrzymywania ich w tym miejscu do uzyskania sprawozdania z badań oraz zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików, u których uzyskano ujemny wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego lub przeznaczenie ich do utylizacji. 
W przypadku uzyskania dodatniego wyniku badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń przeznaczenie wyłącznie do utylizacji.
Dzierżawcy i zarządcy obwodów łowieckich mają także niezwłoczne zgłaszać Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Łomży każdy przypadek padnięcia dzika.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę