Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sanepid potwierdza: woda jest bez bakterii

- Wyniki badań czterech próbek wody pobranych przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży z miejskiego wodociągu dały wynik pozytywny – mówi Julia Gulanowska z sanepidu wyrażając nadzieję, że ciągnące się przez ponad dwa miesiące perypetie z zapewnieniem odpowiedniej jakości wody dostarczanej do domów, mieszkań i instytucji w Łomży skończyły się na dobre.

Problemy z jakością wody dostarczanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży zaczęły się  na przełomie czerwca i lipca. Wówczas wykryto zanieczyszczenia wodociągu w rejonie osiedla Łomżyca bakteriami grupy coli. Od tego czasu niemalże bez przerwy do ostatniej niedzieli woda była chlorowana. Wczoraj informowaliśmy, że pozytywny wynik dały badania próbek wody dostarczonej kilka dni temu do sanepidu przez MPWiK. Teraz taki sam wynik dały także badania próbek wody popranej przez pracowników PSS-E w Łomży. Na ich podstawie w najbliższych dniach powinien zostać wydany oficjalny komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży o przydatności wody do spożycia przez ludzi. 

Ostatnie takie komunikaty publikowane przez Urząd Miejski w Łomży i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji i dotyczą próbek wody pobieranych w kwietniu i maju tego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę