Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ruszy modernizacja drogi Wygoda - Zambrów

Główne zdjęcie
Droga krajowej nr 63 Łomża – Zambrów będzie remontowana (fot. www.google.com/maps)

- Wczoraj, 11 września przekazaliśmy wykonawcy plac budowy na modernizowanej drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów, na odcinku między Wygodą, a Zambrowem – poinformował Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA. – Zaczynamy od najbardziej wyeksploatowanych odcinków. Pierwsze roboty ruszą za tydzień, a wiosną prace prowadzone będą już na całej długości drogi.

Umowa na modernizację 8-kilometrowego odcinka DK63 Wygoda - Zambrów, została podpisana latem 2017 roku. Zakłada modernizację w systemie „Projektuj i buduj”. Kontakt otrzymało konsorcjum firm, którego liderem jest łomżyńska PBK. Pierwotnie zakładano, że droga będzie wyremontowana do końca 2019 roku, ale nastąpiły opóźnienia. 
- Realizację robót poprzedziła konieczność uprzedniego uzyskania odstępstw od warunków technicznych w Ministerstwie, a poza tym potrzebne były niezbędne decyzje wodnoprawne  i uzgodnienia z niedawno powołaną instytucją Wody Polskie – przekazuje Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku. 

Pierwsze roboty obejmą trzy najbardziej zniszczone fragmenty jezdni po około kilometr każdy. Przeprowadzona zostanie całkowita rozbiórka (połówkowo) jezdni, wzmocnienie drogi i korekta niwelety. W tym czasie ruch samochodów po drodze Łomża – Zambrów będzie odbywał się wahadłowo.

Docelowo, droga ma uzyskać nośność do 11,5 tony na oś, co umożliwi  obsługę ciężkiego ruchu,  na skrzyżowaniach powstaną pasy do skrętu w lewo. Obok powstaną dodatkowa jezdnia do obsługi okolicznych posesji i ścieżka rowerowa. Całość ma być gotowa do końca 2020 r., a wartość kontraktu budowlanego opiewa na 44 i pół miliona złotych. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę