Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kaczyński w Białymstoku o kulturze w Łomży

Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości był główną gwiazdą wieczornej konwencji wyborczej w Białymstoku. Mówił, że jeżeli PiS wygra - możliwe będzie przejście do następnej fazy rozwoju Polski, którą ma być „budowa polskiego modelu państwa dobrobytu”. Kaczyński w Białymstoku wspomniał o Łomży, a dokładnie o Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Znaczną część przemówienia w Białymstoku Jarosław Kaczyński poświęcił wsi. Przekonywał, że chce dbać o budowę nowej relacji między wsią a miastem, bo to element konsolidacji narodu. Podkreślał, że PiS jest partią polskiej wsi, chce być partią polskiej wsi, a wieś powinna przetrwać jako „źródło kultury”. 
- Ludzie wsi, ludzie rolnictwa, muszą się czuć pełnoprawnymi obywatelami – mówił prezes Kaczyński i wskazywał, że ze wsparciem wsi związane są realne posunięcia m.in. rozbudowa infrastruktury, budowa lokalnych dróg, powrót na wieś komisariatów policji czy poczty. Wieś - podkreślał Kaczyński - powinna też przetrwać „jako zjawisko społeczne, jako źródło kultury”, stąd - co akcentował - wsparcie np. kół gospodyń wiejskich czy ochotniczych straży pożarnych.
- Będziemy dalej podtrzymywać kulturę ludową, ale także kulturę tą innego typu - nie chcę mówić, że wyższą, bo nie widzę powodu, żeby te kultury jakoś tak radykalnie oddzielać. No choćby ostatnio przejęliśmy (...) także współprowadzenie filharmonii w Łomży. Po to żeby była mocno wspierana, żeby była dobra, żeby tworzyła tę miejscową kulturę i publiczność dla tej kultury – mówił Jarosław Kaczyński podkreślając: „To jest niesłychanie dla nas ważne. To jest niesłychanie ważne dla tej ziemi. Bo my powtarzam chcemy tej równości i dążymy do tej równości.” 

Prezes PiS przekonywał, że głosowanie w październikowych wyborach parlamentarnych to decyzja albo za obecną drogą rozwoju kraju, albo powrót do tej sprzed 2015 roku, która - według niego - prowadziła donikąd.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę