Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Chętni do rządzenia

Niemal 16 chętnych na jedno miejsce w Sejmie i 4 na miejsce w Senacie. O północy minął termin rejestracji list kandydatów ubiegających się o wybór do Sejmu i Senatu w wyborach wyznaczonych na 13. października. W województwie podlaskim listy z niemal 220 kandydatami na posłów zarejestrowało 9 komitetów.

Do podziału jest 14 miejsc w Sejmie. Zgodnie z kodeksem wyborczym każdy z komitetów mógł zgłosić maksymalnie dwa razy więcej kandydatów.  Sowich kandydatów na posłów w województwie podlaskim zgłosiło 9 komitetów wyborczych. To komitetu największych partii: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska (PO .N IPL Zieloni),  Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, KW Prawica, KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca,  KW Bezpartyjni i Samorządowcy i KW Akcja Zawiedzeni Emeryci – Renciści. 
Nie wszystkie komitety skorzystały w pełni z możliwości zgłoszenie dwa razy większej liczby kandydatów na posłów niż jest miejsc w Sejmie, dlatego o mandaty będzie rywalizowało niespełna 220 kandydatów. 

W wyborach do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim, czyli okręgu nr 59 obejmującym Łomżę i Suwałki oraz okoliczne powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski o jeden mandat senatorski rywalizować będzie czterech kandydatów. To  w kolejności alfabetycznej: Zenon Białobrzeski  (KW Polskie Stronnictwo Ludowe), Andrzej Chmielewski (KW Samoobrona), Kornel Morawiecki (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Janusz Wasilewski (KW Kukiz'15 do Senatu).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę