Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo chleba

Ponad tysiąc osób uczestniczyło w dożynkach diecezjalnych w Łomży. Mszy św. pontyfikalnej przewodniczył bp Stanisław Stefanek. Ordynariusz łomżyński mówił o chlebie, który ma symbolizować każdego ludzkie działanie. Na koniec wezwał wiernych do udziału w wyborach i dopuszczenia do głosu Boga. “Dziękczynienie za plony – to bardzo proste zobowiązanie, widoczne tu w znaku wieńców” - mówił w homilii na placu przy kościele Miłosierdzia Bożego bp Stanisław Stefanek. To równocześnie – jak mówił pasterz łomżyński - przypomnienie sobie, że owoc pracy - chleb jest wspólnym dobrem, darem Boga, o który zatroskanym sercem i umysłem powinniśmy dbać.

Ordynariusz łomżyński zwracając się do rolników i przedstawicieli rolniczych instytucji mówił o wspólnej odpowiedzialności za chleb. “Powinniśmy stworzyć społecznie odpowiedzialny wymiar bezpieczeństwa chleba” - mówił bp Stanisław Stefanek. Pasterz podkreślił, że chleb ma zabezpieczać nie tylko potrzebę życia, ale również symbolizować każde ludzkie działanie.
“Na chleb pracujemy, chlebem się dzielimy – wystarczy to jedno słowo, aby opisać cały ład naszej ludzkiej aktywności” - zaznaczył bp Stefanek.

Podczas Mszy św. dożynkowej bp Stanisław Stefanek zaapelował o udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Wezwał, aby dopuścić do głosu Boga. “Musi nastąpić konsekracja życia społecznego” - nawoływał bp Stefanek.

Jak na dożynki przystało, nie zabrakło dożynkowych wieńców, które przynieśli rolnicy. W tym roku przy ołtarzu papieskim można było podziwiać około 100 wielobarwnych wieńców, które poświęcił bp Stefanek.
Dożynkom towarzyszyły rolnicze wystawy, m.in. Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę