Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Edukacja orkiestrowa

Muzyka ma magiczną moc wywoływania najszlachetniejszych emocji. Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z/s w Podgórzu w sposób szczególny pragnie wspomóc amatorską orkiestrę dętą w Podgórzu, tak bardzo wpisaną w kulturalny krajobraz regionu.

W związku z powyższym Biblioteka realizuje projekt ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencja 2019 pod nazwą „I wszystko gra – edukacja orkiestrowa w Gminie Łomża”. Działania projektu skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Pięcioro dzieci  z terenu Gminy Łomża systematycznie i z wielkim zaangażowaniem ćwiczy grę na instrumentach dętych: trąbkach sakshornie, klarnecie i  perkusji. Ponadto szlifują trudną sztukę odczytu i zapisu nutowego utworów. Uczestnicy projektu próbują swoich sił grając wspólnie z orkiestrą dętą z Podgórza na koncertach patriotyczno okolicznościowych. 

Wszystkich zainteresowanych postępami młodych muzyków Biblioteka serdecznie zaprasza  1 września 2019 r. o godz. 11.00 do Podgórza gdzie odbędą się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.  Spotkanie pod tytułem: „Muzyka, poezja, pieśń w hołdzie ofiarom II Wojny Światowej” będzie doskonałą okazją do osobistego sprawdzenia jak wiele nauczyli się młodzi pasjonaci muzyki.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę