Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pływalnia zamknięta

Po wakacjach nie ruszyła miejska pływalnia przy ul. Niemcewicza 17. Znajdująca się przy Szkole Podstawowej nr 10 zarządzana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i przez niemal całe wakacje - od początku lipca - miała „przerwę technologiczną”. Ta miał zakończyć się 1. września, ale przedłużono ją o tydzień.

Dawna przyszkolna pływalnia przy ul. Niemcewicza przez MOSiR zarządzana jest od 2010 roku. Wówczas obiekt przeszedł gruntowny remont. W skład pływalni wchodzą: basen sportowy o długości 25 metrów z trybuną na 70 miejsc siedzących, basen rekreacyjny o powierzchni 75 m2, ze zjeżdżalnią, fontanną, grzybek i ławeczką napowietrzającą, jacuzzi, sauna. 
Po otwarciu w kolejnym roku pływalni przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, pływalnia na Niemcewicza straciła na znaczeniu i znaczną część klientów, którzy woleli korzystać z większego i nowocześniejszego obiektu. W ostatnich latach władze miasta ograniczają funkcjonowanie tej pływalni chcąc w ten sposób ograniczyć koszty jej eksploatacji. Pływalnia nieczynna jest w wakacje, i we wszystkie niedziele, a w pozostałe dni ograniczono godziny jej otwarcia. Niedawno dyrektor MOSiR Andrzej Modzelewski tłumaczył, że to skutki braku wystarczająco dużej obsady ratowniczej, którą dysponuje miejska jednostka (zobacz: Ratownicy odchodzą z MOSiR).
Jej skutkiem w tym roku może być kolejne ograniczenie pracy pływalni przy ul. Niemcewicza. Gdy ją zamykano z powodu „ przerwy technologicznej” od 1 lipca podawano, że zakończy się ona do 1 września. To oznaczało, że pływalnia ruszy wraz z nowym rokiem szkolnym. Nie ruszyła. MOSiR podał, że „przerwa technologiczna” w tym roku potrwa do 8 września. 

Na początku sierpnia dyrektor MOSiR podawał, że „istnieje ponadto duże ryzyko, że zmuszeni będziemy od września ograniczyć funkcjonowanie obiektu Pływalni przy ul. Niemcewicza o kolejny dzień w każdym tygodniu i będzie to najprawdopodobniej sobota”. Póki co nie ogłoszono nowego harmonogramu pracy pływalni. 

Tymczasem Okręgowe WOPR w Łomży wspólnie z MOSIR w Łomży ogłosiło  nabór na kurs ratownika wodnego. Do szkolenia mogą przystąpić osoby pełnoletnie lub osoby, które ukończyły 17 rok życia, pod warunkiem, że w momencie ukończenia szkolenia i przystąpienia do egzaminu końcowego będą mieć ukończone 18 lat. Spotkanie organizacyjne  dotyczące szkolenia ratowniczego odbędzie się 6 września 2019 roku o godz. 18. w Parku Wodnym ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 606261281 662014662 lub na woprlomza@wp.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę