Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Dziś mogą być burze z gradem

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przez burzami z gradem, które w dziś mogą pojawić się nad regionem. Lokalnie, poza gradem może spaść do 35 litrów wody, a wiatr w porywach może osiągać prędkość do 90 km/h. Zagorzeniu synoptyk nadał pierwszy stopień.

Ważność ostrzeżenia wydanego dla obszaru całego województwa podlaskiego  jest od godziny 10:00 do godz. 22:00. W tym czasie synoptyk prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takie zjawiska nad regionem wynosi 80%. 

Nadany przez synoptyka pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę