Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Co wpływa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę?

Firmy z sektora pozabankowego mają dużo mniejsze wymagania wobec swoich klientów niż banki. Nie oznacza to jednak, że pożyczkę otrzyma każdy, kto złoży wniosek. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych kredytów, także podczas rozpatrywania wniosków o chwilówki czy ratalki, firma pożyczkowa starannie analizuje zdolność kredytową klienta. Oto 5 czynników, które w największym stopniu wpływają na jej decyzję.

Wysokość dochodów

Choć firmy pożyczkowe nie wymagają dochodów tak wysokich jak banki, klienci nie posiadający żadnego stałego źródła utrzymania muszą być gotowi na to, że otrzymają decyzję odmowną. Największe znaczenie ma wysokość naszych dochodów. Jeśli firma uzna, że pensja jest zbyt mała, by zapewnić nam bezproblemowe spłacenie zobowiązania, najprawdopodobniej odrzuci nasz wniosek o pożyczkę.

Źródło dochodów

Istotne jest nie tylko to, jak duże są nasze dochody, ale też skąd je pozyskujemy. Dla firmy pożyczkowej istotne jest to, by pochodziły z legalnego źródła i były odpowiednio udokumentowane. Pod tym względem pożyczkodawcy z sektora pozabankowego są dużo mniej restrykcyjni niż banki i poza umową o pracę, uznają także między innymi umowy cywilno-prawne, renty, emerytury oraz świadczenia socjalne.

Historia kredytowa

Choć na rynku wciąż znajdziemy pożyczki bez BIK, wiele firm sprawdza dziś, jak klienci ubiegający się o finansowanie w przeszłości radzili sobie ze spłatą zobowiązań. Negatywna historia kredytowa w BIK, a także wpisy w rejestrach dłużników takich jak BIG InfoMonitor czy ERIF. Jeśli nie wywiązaliśmy się z umowy z kontrahentem biznesowym lub dostawcą usług, wiele firm odrzuci nasz wniosek. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem okaże się pożyczka dla zadłużonych – znajdziemy ją między innymi na https://eurocent.pl/.

Wiek pożyczkobiorcy

Przeszkodą w uzyskaniu pożyczki pozabankowej może być także wiek. Wiele firm pozabankowych z zasady nie akceptuje wniosków złożonych przez klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 21 roku życia (czasem ta granica jest ustalana wyżej lub niżej). Wielu pożyczkodawców nie udziela też finansowania seniorom. W tym przypadku górny limit wieku bywa różny i może wynieść od 60 do 100 lat.

Źle sporządzony wniosek

Za odrzuceniem wniosku może stać również jego nieprawidłowe wypełnienie. Przyczyną wydania negatywnej decyzji bywają zwyczajne błędy (literówka w nazwisku lub nieprawidłowy numer konta czy dane kontaktowe), ale też wnioskowany okres kredytowania, który jest niewspółmiernie wysoki do pożyczanej kwoty.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę