Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Będzie lało

Maciej Maciejewski dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB wydał ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami, które od północy do środowego południa mogą przechodzić nad regionem. Lokalnie istnieje ryzyko wystąpienia sum opadów rzędu 60 mm, czyli 60 litrów wody na każdy metr kwadratowy ziemi.

Wydane przez synoptyka ostrzeżenie dotyczy północnej i centralnej części województwa podlaskiego w tym Łomży i powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego. Ważne jest od północy z wtorku na środę do godziny 13.00 w środę.  W tym czasie synoptyk prognozuje wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich opadów synoptyk określił na 80%, ale w komunikacie zaznacza, że lokalnie z mniejszym prawdopodobieństwem 30% istnieje ryzyko wystąpienia jeszcze większych opadów z sumami rzędu 60 mm, czyli 60 litrów wody na każdy metr kwadratowy ziemi.

W związku ze spodziewaną ulewą i burzami synoptyk dyżurny nadał im pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę