Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chłopcy z roczników 2009 i 2010 grają w Łomża Cup 2019

Z udziałem 20 drużyn piłkarskich będzie odbywać się w Łomży po raz drugi ogólnopolski turniej w piłce nożnej Łomża Cup 2019. Rok temu z okazji 600-lecia nadania praw miejskich rywalizowało 12 drużyn z rocznika 2006, natomiast tym razem zagrają młodsi, m.in., z Drohobycza na Ukrainie, Legii Warszawa oraz Varsovii Warszawa, w której jako chłopiec trenował Robert Lewandowski. - Drużyny dobraliśmy pod kątem sportowym, żeby w sobotę i niedzielę na stadionie było dużo akcji i bramek – mówi Wojciech Pietruszewski, prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

MŁKS organizuje po raz drugi Łomża Cup we współpracy z miastem Łomża i PGNiG, państwową spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny Marcin Szczudło poinformował, że spółka w tym roku na organizację łomżyńskiego turnieju piłkarskiego przeznaczyła 10 tysięcy złotych (rok temu było to 12 tys. zł). Na konferencji prasowej w ratuszu przypomniał, że PGNiG jest wprawdzie partnerem reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej, lecz idzie to w parze – jak określił wiceprezes Szczudło – z zachęcaniem do aktywnych form spędzania czasu i integracji dzieci i młodzieży, również na forum międzynarodowym. Przy okazji można było się dowiedzieć nowinki, że Urząd Miejski w Łomży złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku o dofinansowanie „transportu ekologicznego” w postaci autobusów komunikacji miejskiej, napędzanych na gaz, dla których stację tankowania miałaby zbudować spółka PGNiG.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski poinformował, że w MŁKS-ie trenuje około 500 chłopców, mających dobre warunki i dobrą bazę do rozwoju sportowego. - Potrzeba ludzi, którzy chcą podjąć się tej idei, aby młodzieżowa piłka nożna w Łomży się rozwijała – powiedział prezydent i zaprosił mieszkańców miasta i okolic „do kibicowania i podziwiania umiejętności” zawodników z Polski i zagranicy. Rozgrywki systemem każdy z każdym mają toczyć się w dwóch grupach wiekowych na murawie głównego boiska stadionu przy ulicy Zjazd i boiska pomocniczego. W tym celu zostaną z nich wydzielone mniejsze boiska, by na każdym obiekcie móc rozgrywać po dwa, trzy mecze naraz. Oficjalne otwarcie turnieju Łomża Cup 2019 zapowiedziano po konferencji na południe w sobotę.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę