Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Idą burze z gradem

Główne zdjęcie
Ostrzeżenie przed burzami z gradem dla województwa podlaskiego. Żółty kolor oznacza zagrożenie pierwszego, a pomarańczowy drugiego stopnia.

Od popołudnia do jutrzejszego poranka nad regionem mogą występować burze z gradem. W regionie Łomży lokalnie może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 90 km/h.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem wydała dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB Karolina Kierklo. Ostrzeżenie dotyczy całego województwa, ale największe zagrożenie nawałnice mają stanowić w południowej i wschodniej części województwa, gdzie synoptyk nadał im drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. W regionie Łomży ostrzeżenie jest niższego  „pierwszego” stopnia. Obowiązuje dziś od godz. 16:00 do jutra do do godz. 5:00. 

Na terenie Łomży i powiatów: augustowskiego, grajewskiego, kolneńskiego,  łomżyńskiego, monieckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. 

Synoptyk prawdopodobieństwo wystąpienia takich nawałnic określiła na 80%. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę