Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Ewakuacja w Łomży

Główne zdjęcie
Tak wyglądał znaleziony w piątek w Łomży niewybuch.

Około 400 osób trzeba było ewakuować z Łomży w związku ze znalezieniem niewybuchu. Pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej znaleziono w trakcie prac budowlanych w okolicy Szosy Zambrowskiej i ul. Wąskiej. Na miejscu zjawili się saperzy z Orzysza. Po godzinie 15. na czas podnoszenia przez nich niewybuchu, był zamknięty ruch na Szosie Zambrowskiej. Już po wszystkim.

Pocisk znaleziono około godz. 10.30 podczas prac związanych zakładaniem przyłącza wodociągowego do jednej z zabudowywanych działek. Ma około 60 cm długości i 25 średnicy. Według właściciela posesji znajdował się na głębokości zaledwie 25 cm pod powierzchnia ziemi. Siłę rażenie tego niewybuchu saperzy z Orzysza określili na około 1 km. W związku z powyższym przed akcją mieszkańcy znajdujący w tej części miasta będą musieli opuścić swoje domy. Według policji ewakuowanych było około 400 osób.  

230804070022.gif
Foto: Tak wyglądał znaleziony w piątek w Łomży niewybuch.
Foto: Saperzy z Orzysza przyjechali po niewybuch
Foto: Saperzy z Orzysza

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę