Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nasze serca i myśli biegną w stronę Ojczyzny

Złożenie kwiatów przed znajdującym się na Placu Papieża Jana Pawła II Pomnikiem Żołnierzy 33 Pułku Piechoty i Msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego w Katedrze Łomżyńskiej były głównymi elementami oficjalnego świętowania w Łomży 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej z 1920 roku i kościelnej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W uroczystościach uczestniczyły: władze Łomży z prezydentem i przewodniczącym Rady Miasta na czele, powiatu łomżyńskiego, województwa podlaskiego, łomżyńscy posłowie na Sejm RP, dowódcy łomżyńskich formacji wojskowych, kombatanci, harcerze i przedstawiciele organizacji społecznych. Złożeniu kwiatów i Mszy świętej asystowała kompania łomżyńskiego 13 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej, oraz poczty sztandarowe. 
- To dzień w którym nasze serca i myśli biegną w stronę Ojczyzny – mówił w homilii ksiądz Tomasz Olszewski. - Dziś uświadamiamy sobie, że wolna ojczyzna jest wielkim darem, ale również wielkim zadaniem. Uświadamiamy sobie w sposób szczególny, że sprawa Polski nie kończy się tylko na zdobyciu jej wolności, ale dziś również szczególnie mamy myśleć o wychowaniu młodego pokolenia. 
Cytując księdza Jerzego Popiełuszkę powtarzał „nie jesteśmy narodem tylko na dziś”. - Historia naszego narodu w czasach zaborów, wojen czy komunizmu naznaczona była zbrodnia dokonywaną przede wszystkim ma prawdzie. Bo to wtedy przez propagandę, cenzurę próbowano zmazywać prawdę i tworzyć swoje własne kanony myślenia, które w kolejnym etapie wtłaczano w głowy ludzi, aby przyjmowali je za swoje. (...) To się również próbuje robić dziś.  Dziś kiedy zło nazywamy dobrem, zboczenie normalnością - mówił ks. Olszewski. 

W ramach świętowania w Łomży „Cudu nad Wisłą” dziś wieczorem (godz. 18:30) na Starym Rynku odbędzie się Koncert Patriotyczny. Wystąpią: Maciej „Dziemian” Dziemiańczuk, Brzuch Brothers, Studio Wokalne eMDeK 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę