Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Wojsko świętuje

Były awanse, odznaczenia, nagrody... Na terenie koszar przy alei Legionów, przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty, odbyła się uroczysta zbiórka kadry i pracowników Wojska Polskiego z udziałem lokalnych władz. Służący w Łomży żołnierze i cywilni pracownicy wojska świętują w przeddzień 15. sierpnia Święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. - Niech to będzie święto naszej dumy, dumy narodowej, dumy z naszych wartości, z naszego oręża, dumy z postawy jaką potrafimy zaprezentować jako Polacy – mówił major Marek Niedźwiecki, kierownik wojskowych Warsztatów Technicznych Łomża dodając, że „odparcie bolszewickiej nawały na Polskę zapobiegło dalszej inwazji idei bolszewickiej na zachód”.

Uroczysta zbiórka kadry i pracowników Wojska Polskiego w Łomży w przeddzień 15. sierpnia, to już tradycja. Przez lata w ten sposób łomżyńscy wojskowi czcili pamięć żołnierzy 33 Pułku Piechoty biorących udział w bitwie pod Ossowem z 14 sierpnia 1920 roku, poprzedzającej słynną Bitwę Warszawską. W okresie międzywojennym był to dzień święta 33 Pułku Piechoty, a „wolnej Polsce” kultywującego jego tradycje 1 Łomżyńskiego Batalionu Remontowego im. płk Mariana Raganowicza, który w 2012 roku został przeformowany na obecne Warsztaty Techniczne.
W tym roku święto wojska w Łomży miało wyjątkowo radosny nastrój, co wiąże się z obietnicą przekształcenia WT w 18 Pułk Logistyczny, w skład którego mają wejść trzy bataliony: remontowy, transportowy i zabezpieczenia. Tym samy liczba wojskowych w mieście ma znacząco wzrosnąć, a więcej pracy będzie także dla cywilnych pracowników wojska.  
W środowe popołudnie na terenie koszarów przy alei Legionów zebrało się kilkaset osób. Wojskowi ze wszystkich formacji, które w miejcie funkcjonują, pracownicy cywilni wojska i ich rodziny, oraz przybyli goście i liczni przedstawiciele władz lokalnych. Były awanse, odznaczenia, nagrody i życzenia. Uroczystości związane z ich wręczaniem i przemówienia trwały półtorej godziny skutecznie opóźniając planowane po nich spotkanie żołnierskich pokoleń.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę