Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Dilerzy z Jedwabnego

Główne zdjęcie
zabezpieczone przez Policję sadzonki konopi w Jedwabnem (fot. KMP Łomża)

Dwóch młodych mieszkańców Jedwabnego trudniło się handlem narkotykami. Jak ustalili śledczy z Łomży 19-nasto i 20-latek substancje psychotropowe zamawiali przez internet za granicą, a w Jedwabnem urządzili plantację konopi. Mężczyznom grozi wieloletnie więzienie, ale póki co sąd nie zgodził się na ich tymczasowe aresztowania. Prokuratura zapowiada odwołanie się od tego postanowienia.

Dilerami mieli być Kamil K. oraz Hubert S. Jeden z nich ma 19, a drugi 20 lat. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Z ustaleń łomżyńskich śledczych wynika, że w okresie od czerwca 2019 roku do sierpnia 2019 roku wielokrotnie uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 164 gramy. Środki te zamawiali za granicą za pośrednictwem sieci internetowej. 
Ponadto obaj w Jedwabne urządzili plantację roślin konopi. Rosły w niej 94 krzaczki oraz posiadali znaczne ilości środków odurzających w postaci ziela konopi o łącznej wadze 1 kg i 262 gramów.  
Młodym mężczyznom grozi kilka lat więzienia. Prokuratur chciała, aby natychmiast trafili za kratki – do tymczasowego aresztu.  
- Były składane przez prokuraturę wnioski do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzn w postaci tymczasowego aresztowania, ale Sąd Rejonowy nie przychylił się do nich. W tym zakresie będzie składane przez prokuraturę odwołanie  – zapowiada prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży.

230804070022.gif
Foto: zabezpieczone przez Policję sadzonki konopi w Jedwabnem (fot. KMP Łomża)
Foto: zabezpieczone przez Policję sadzonki konopi w Jedwabnem (fot. KMP Łomża)
Foto: zabezpieczone przez Policję sadzonki konopi w Jedwabnem (fot. KMP Łomża)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę