Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Groźne zdarzenie

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i strażaków nie doszło do tragedii. Nocą w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Księcia Janusza rozszczelnił się zawór butli gazowej. Zgłoszenie o niebezpieczeństwie strażacy odebrali o godzinie 2. w nocy. - Nawet niewielki wyciek w pomieszczeniu zamkniętym mógłby spowodować nagromadzenie się gazu w ilości, która mogła skutkować wybuchem – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

 Natychmiast na miejsce zdarzenia oficer dyżurny Komendy Miejskiej PSP wysłał dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze. Strażacy na sygnale podjechali przed blok, po czym szybko butle z uszkodzonym zaworem wynieśli z mieszkania na zewnątrz. 
- To była taka standardowa butla 11 kg – relacjonuje brygadier Wilczyński. - Gaz cały czas się z niej ulatniał. Aby nie doszło do wybuchu strażacy polewali ją wodą rozcieńczając w ten sposób wydobywający się z niej gaz. 
Cała akcja ratunkowa trwała 61 minut. Strażacy podkreślają, że gdyby nie czujność mieszkańców i szybkie wezwanie pomocy mogłoby dojść do tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Przypomnijmy w grudniu 2018 roku doszło do wybuchu butli z gazem w jednym z mieszkań przy ul. Stanisława Moniuszki. Zobacz: Wybuch w bloku na Moniuszki 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę