Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trudny wybór?

Po niemal dwóch miesiącach wybierania nowego Komendanta Straży Miejskiej prezydent Łomży uznał, że „nabór pozostaje bez rozstrzygnięcia” i ogłosił nowy nabór. W pierwszy były cztery zgłoszenia, ale po przesłuchaniu kandydatów nie potrafiono wybrać najlepszego.

Po 12 latach pracy odchodzi Bogdan Rutkowski Komendant Straży Miejskiej Łomży. Odejście komendanta prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił już kilka miesięcy temu, ale póki co nie udało mu się wybrać następcy. Pierwszy konkurs ogłoszono w maju, a oferty można było składać do 12 czerwca. Wymagania nie były wysokie – chętny na nowego komendanta nie musiał mieć nawet prawa jazdy.
Do konkursu zgłosiło się czterech kandydatów i... jak się okazało tu zaczęły się problemy. Aby wybrać najlepszego prezydent powołał specjalną komisję. Ta – jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza - nie wskazała najlepszego kandydata. 
- Po przesłuchaniu kandydatów przez komisję konkursową trzech z nich zdobyło identyczną liczbę głosów – podaje Czech. 
W związku z tym, że komisja nie wskazała prezydentowi jednego najlepszego kandydata, po namyśle podjęto decyzję o... ponownym ogłoszeniu konkursu na to stanowisko. Wymagania są takie same jak za pierwszym razem. Czas na składanie dokumentów kandydaci mają do 23 sierpnia. 

Łomżyńska Straż Miejska utworzona w 1991 roku. Liczyła maksymalnie do 15 pracowników, przy czym prezydent Mariusz Chrzanowski kilka lat temu podjął próbę jej likwidacji, a później ograniczenia liczby strażników - dziś to 9 osób w tym komendant i jego zastępca. 

Kierujący formacją od 2007 roku  Bogdan Rutkowski, to emerytowany policjant. Przez niespełna pół roku na przełomie 2004 i 2005 roku był Komendantem Miejskim Policji w Łomży. W 2007 roku wygrał konkurs na to stanowisko Komendanta Straży Miejskiej Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę