Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Władze gminy Piątnica oferują dofinansowanie mieszkańcom na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków

2,5 tys. zł dofinansowania z budżetu gminy oferują władze Piątnicy mieszkańcom, którzy zdecydują się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. To pilotażowy program, żeby zachęcić właścicieli prywatnych domów do takich proekologicznych inwestycji - mówi zastępca wójta Bogdan Bieńczyk.

- Wyodrębniliśmy z budżetu gminy kwotę 25 tys zł dla gospodarstw osób tych, którzy nie będą podłączeni lub nie mają możliwości podłączenia się do kanalizacji centralnej. Przeprowadzimy 10 takich pilotażowych podłączeń. Jeśli będzie większe zainteresowanie, to w przyszłorocznym budżecie wyodrębnimy większe środki i będziemy realizowali to dalej - mówił Bogdan Bieńczyk.
Wnioski o dotację mogą składać mieszkańcy wsi, w których nie ma kanalizacji i nie jest planowana jej budowa w najbliższych latach. Takich miejscowości jest jednak w gminie większość.
- Kanalizacja centralna znajduje się w miejscowości Piątnica przez wieś Kalinowo, Malinowo również jest podłączone. Robimy program z narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w miejscowości Drozdrowo. Jeśli pojawią się dodatkowe fundusze pójdziemy z projektem dalej przez całą stronę nabrzeżną, natomiast reszta będzie mogła korzystać - dodał Bogdan Bieńczyk.
Oferowane dofinansowanie to około 30 procent kosztów takiej inwestycji. Wnioski w tej sprawie mieszkańcy mogą składać w Urzędzie Gminy w Piątnicy do 12 sierpnia.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę