Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
1.jpg

Bony na kulturę dla Seniora

Włączenie seniorów w życie społeczno - kulturalne wspólnoty lokalnej to jeden z priorytetów działalności Stowarzyszenia Da Się. Stowarzyszenie realizuje projekt pt. Łomżyńskim szlakiem, który ma na celu aktywizację 30 osób w wieku 60+ w zakresie uczestnictwa w edukacji historycznej społeczności lokalnej na terenie Miasta Łomża. Projekt realizowany jest w ramach Programu Podlaskie Lokalnie i został on dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Warsztaty dla seniorów z Łomży

Warsztaty dla seniorów poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego ze szczególnym podkreśleniem Łomży i jej bohaterów biorących udział w powstaniu. Będą one prowadzone w formie dyskusji, ale także częściowo wykładów. Seniorzy będą wymieniali się doświadczeniami, a ponadto śpiewane będą pieśni patriotyczne.

Na spotkaniach będziemy starać się podnieść jakość życia, ale również pielęgnować wizerunek polskiego seniora jak też historii Polski. Chcemy by pokolenie 60+ było postrzegane w społeczeństwie jako otwarte na nowe formy kultury i edukacji. Staramy się pokonywać problemy często dotykające osoby starsze jak poczucie samotności, wykluczenia, izolacji od otoczenia podkreśla Magda Kamińska (prezeska Stowarzyszenia DA SIĘ).

Spacer po kulturze

Seniorzy będą zagłębiać się nie tylko w tematykę Powstania Warszawskiego, ale także ogólnie pojmowany patriotyzm i kulturę. W ramach tego działania seniorzy otrzymają tzw. bon na kulturę. Będą mogli oni odwiedzać m.in. np. Muzeum Diecezjalne, Muzeum Północno - Mazowieckie, Miejską Bibliotekę Publiczną, Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe – im. Wagów, Iwo Świątkowski - Galeria Kreatywna, Galeria Sztuki Współczesnej, Galeria Pod Arkadami. Należy podkreślić, iż inicjatywa tzw. Bonów na kulturę dla seniorów to rozszerzenie działań Stowarzyszenia Da Się o kolejne instytucje kultury. Do tej pory seniorzy mogą korzystać z usług Kina Millenium podsumowuje Magda Kamińska.

Uważam, że projekty ukierunkowane na osoby 60 + ułatwiają życie seniorom w Łomży, jak również wykorzystują ich potencjał mówi przewodnicząca Łomżyńskiej Rady Seniorów Grażyna Czajkowska. Dodaje: szczególnie jestem zadowolona, że Łomżyńska Rada Seniorów i Klub Seniora przy ul. Mickiewicza mogą być partnerami w działaniach Stowarzyszenia Da Się.

Wirtualny spacer po muzeum

Nowym rozwiązaniem będzie wspólne działanie Stowarzyszenia Da Się i przedsiębiorstwa społecznego Fundacji Ja i Ty. Zaproponujemy seniorom wirtualny spacer po muzeum. Wirtualna rzeczywistość to technologia, która skutecznie angażuje dwa najważniejsze zmysły poznawcze człowieka - wzrok i słuch. W im bardziej wiarygodny sposób przeniesiemy seniora do innego świata wirtualnej rzeczywistości, w tym silniejsze będą odczucia mówi – Kasia Kuklińska (prezes Fundacji Ja i Ty).

Jak podkreśla Tomasz Wróblewski (koordynator projektu) wirtualny salon, który jest prowadzony przez Fundację Ja i Ty zapewnia rozrywkę multimedialną w najlepszym wydaniu, przy użyciu najnowszych technologii. Chcemy pokazać seniorom, że w pełni mogą korzystać z nowinek technologicznych, a tym sam brać aktywny udział w życiu społeczno - kulturalnym miasta.

MD

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę