Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Litewscy złodzieje aut skazani

Główne zdjęcie
Jeden z Litwinów zatrzymany przez policjantów po próbie kradzieży luksusowego samochodu w Łomży (fot. KMP Łomża)

Po trzy i cztery lata w więzieniu mają spędzić Litwini, którzy wpadli podczas próby kradzieży luksusowych samochodów w Łomży na początku ubiegłego roku. Wyrok zapadł przed Sądem Rejonowym w Białymstoku, bo w trakcie śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Łomży wyszło na jaw, że dwóch z czterech zatrzymanych w Łomży Litwinów wcześniej dokonało kradzieży aut w Białymstoku.

Pod koniec lutego 2018 roku w Łomży doszło do serii kradzieży drogich samochodów. Na początku marca policjanci niemal „na gorącym” uczynku zatrzymali czterech Litwinów. Wpadli po informacji od mieszkanki Łomży, która o godzinie 3. nad ranem spłoszyła osoby grzebiące przy jej Mercedesie. Po poszukiwaniach z udziałem psa tropiącego policjanci zatrzymali cztery osoby – obywateli Litwy, których podejrzewano o usiłowanie kradzieży samochodów. Mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu, a po niemal roku śledztwa prokuratorzy sporządzili akt oskarżenia. Czterech Litwinów: Mantas B., Milisevivius R., Normandas V. oraz Andrius S. oskarżono o dokonanie kradzieży w nocy z 25 na 26 lutego 2018 roku w Łomży dwóch pojazdów: Jeep Grand Cherokee o wartości 120 tys. zł oraz Audi Q5 o wartości 190 tys. zł. Mężczyznom oskarżono także oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem trzech trzech innych aut. Do nich miało dojść 1 marca 2018 roku w Łomży. Litewscy złodzieje próbowali wówczas ukraść samochodu marki Mercedes E o wartości 626 tys. zł, Mercedes GLE o wartości 195 tys. zł i Mercedes S o wartości 44 tys. zł.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż dwóch z zatrzymany w Łomży Litwinów wcześniej, w nocy z 23 na 24 lutego 2018 r., dokonało kradzieży w Białymstoku. Złodzieje skradli wówczas Toyotę Rav 4 w wartości 60 tys. zł oraz usiłowali dokonać kradzieży BMW X5 o wartości 230 tys. zł. Dlatego akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Białymstoku. Według śledczych litewscy złodzieje działali tzw. metodą na walizkę. Do złamania zabezpieczeń luksusowych samochodów używali specjalnych urządzeń elektronicznych. To najpopularniejsza metoda kradzieży drogich samochodów

Dziś Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał wyrok. Uznał Litwinów winnych i skazał ich na 3 i 4 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę