Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Otworzy się na...

Główne zdjęcie
Nowy szalet miejski. Jego budowa kosztowała 390 tysięcy złotych.

Ma powierzchnię niewielkiego mieszkania, a kosztowała tyle co nowy dom. Jej budowa trwała kilka miesięcy. Skończyła się trzy miesiące temu, ale nadal stoi zamknięta i nie można skorzystać. Ona to toaleta w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. - Dziś zakończyła się procedura jej odbioru. Powinna być czynna od jutrzejszego południa – podał w piątkowe popołudnie Łukasz Czech z ratusza.

Budowa tej toalety od początku wzbudzała kontrowersje. Po około roku ogłaszania przetargów władze miasta zdecydowały się na zlecenie jej budowy „z wolnej ręki”. Umowę podpisano 14. września. Za zbudowanie toalety o powierzchni niespełna 50m2 miasto zobowiązało się zapłacić 390 tysięcy złotych. Cena robi wrażenie, bo w tym czasie w podobnej można było kupić od dewelopera dom z działką w okolicy miasta. 
Także lokalizacja toalety w południowej części Parku, w odległości ok. 30 metrów od jednego z bloków wzbudziła ich protesty. Władze na nie nie zwracały zbytnio uwagi przekonując, że znajdujące się w pobliżu parking, plac zabaw i śmietnik „pod względem spalin, woni i hałasu są znacznie bardziej uciążliwe” niż publiczna toaleta. 

Wyczekiwane otwarcie
Budowa toalety miała zakończyć się do 30 kwietnia 2019 r. Jak zapewniali miejscu urzędnicy skoczyła się w terminie. Dlaczego więc od trzech miesięcy stoi zamknięta?
Na początku maja Łukasz Czech z ratusza przekazywał, że „zostanie ona oddana do użytku po zakończeniu prac odbiorowych i przekazaniu obiektu zarządcy”.
W połowie czerwca na kolejne pytania w sprawie zamkniętej toalety ten sam mniejsi urzędnik podawał, że „powinna zostać oddana do użytku w lipcu”.
- A dlaczego toaleta tak późno będzie oddawana do użytku? Coś jest z nią nie tak? - dopytywaliśmy.
- Trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie – tłumaczył Czech.
Minął cały lipiec, a toaleta nadal jest zamknięta. Na metalowych drzwiach skrywających jej cenne wnętrze jeszcze w piątkę wisiały kartki informując, że "toaleta nieczynna".      
Ponownie zatem zapytaliśmy kiedy nowej toalety można będzie skorzystać? Tuż przed zakończeniem dnia urzędniczej pracy – o godz. 15.26 Łukasz Czech przekazał krótką odwiedź z której wynika, że jeszcze nie, ale niebawem już tak.
- Dziś zakończyła się procedura jej odbioru. Powinna być czynna od jutrzejszego południa – poinformował urzędnik dodając, że administratorem nowej, drogiej toalety w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Foto: Nowy szalet miejski. Jego budowa kosztowała 390 tysięcy złotych.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę