Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Borysewicz chce odczarować... Łomżę od PiS

Główne zdjęcie
Pierwsza piątka kandydatów Koalicji Obywatelskiej z listy do Sejmu

- Chcę odczarować trochę takie przekonanie, że Ziemia Łomżyńska i Łomża to jest domena jednej partii - mówił Maciej Borysewicz. W Białymstoku szef struktur Platformy Obywatelskiej w województwie rozpoczął „oficjalną prekampanię wyborczą” i zaprezentował pierwszą piątkę kandydatów do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jak już informowaliśmy czarty na tej liście jest Maciej Borysewicz z Łomży.

Maciej Borysewicz ma 40 lat, jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej w Łomży, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Łomży, a jesienią ubiegłego roku był kandydatem KO na prezydenta Łomży. Zdobył wówczas 5075 głosów poparcia, co było trzecim wynikiem. W 2011 roku był już kandydatem PO na posła, ale zdobyty wynik ponad 5,5 tys. głosów poparcia nie dął mu mandatu w Sejmie. Podczas konferencji na Rynku Kościuszki w Białymstoku Borysewicz mówił: 
„Start zaraz za trójką obecnych posłów, a tuz przed wieloletnim posłem jest to dla mnie duże wyzwanie, ale wyzwanie do dobrej, aktywnej, energicznej kampanii, które podejmuję. A podejmuje je tak naprawdę dlatego, że uważam, że Łomża i Ziemia Łomżyńska (...) zasługuje, żeby mieć posła Koalicji Obywatelskiej. Chcę odczarować takie przekonanie że ziemia łomżyńska i Łomża to jest domena jednej partii. Jesteśmy różnymi ludźmi, mamy różne poglądy i wszystkie poglądy w naszym kraju muszą się pokojowo pomieścić.

Borysewicz jako główne swoje priorytety wskazał dwie kwestie, które dotyczą spraw  samorządowych. To jak mówił „najbardziej palące problemy”. Jako pierwszy wskazał problem edukacji, chaosu w szkołach średnich po naborach dwóch roczników, niewystarczającej subwencji oświatowej przekazywanej z rządu do samorządu, niespełnione postulaty nauczycieli o podwyżki płac. 
Jako drugi „palący problem” Borysewicz wskazał ekologię i gospodarkę odpadami.
- To jest problem gigantyczny, który codziennie na własnej skórze odczuwamy. Ceny za wywóz odpadów dla zwykłych mieszkańców rosną gigantyczne – mówił Borysewicz.

Robert Tyszkiewicz, szef PO w województwie i jedynka na sejmowej liście KO mówił, że lista, która ma mieć 28 osób, jest jeszcze wypełniana. Ma być domknięta w ciągu najbliższych dwóch tygodni.
- Chcemy aby była ona bardzo obywatelska. Zobaczycie Państwo na niej przedstawicieli organizacji pozarządowych, innych partii politycznych które tworzą koalicję – przedstawicieli Nowoczesnej, Partii Zieloni. Chcę też powiedzieć, że będą przedstawicieli Kongresu Kobiet, przedstawicie związani ze środowiskiem Komitetu Obrony Demokracji – będzie to naprawdę szeroka, obywatelska lista – mówił Tyszkiewicz. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę