Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Zmarł trener i nauczyciel Sławomir Kobyliński

Główne zdjęcie
Sławomir Kobyliński

Z bólem zawiadamiamy że 31. lipca 2019 r. w wieku 73 lat odszedł od nas niespodziewanie Sławomir Kobyliński. Trener szermierki i nauczyciel. Był trenerem kadry narodowej polskich florecistek na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku. W 1980 roku wrócił w rodzinne strony i założył sekcję szermierczą przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym ZORZA w Łomży i wychowywał przyszłych finalistów i medalistów Polski we florecie i szpadzie w kategoriach juniorskich.

Sławomir Kobyliński z szermierką zetknął się w trakcie studiów w warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę trenerską rozpoczął na początku lat siedemdziesiątych w Piaście Gliwice. W 1976 został trenerem kadry narodowej polskich florecistek na igrzyskach w Montrealu. 

W 1980 roku wrócił w rodzinne strony i założył sekcję szermierczą przy Międzyszkolnym Klubie Sportowym ZORZA w Łomży. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4  trenował i wychowywał przyszłych finalistów i medalistów Polski we florecie i szpadzie w kategoriach juniorskich.

Sławomir Kobyliński posiadał najwyższe umiejętności trenerskie i sędziowskie. Międzynarodowa Federacja Szermiercza powierzała mu wielokrotnie sędziowanie międzynarodowych imprez szermierczych najwyższej rangi.

Pozostawił po sobie grono wychowanków rozsianych po całym świecie, którzy do dzisiaj zarażeni są miłością do szermierki i zasad które nam przekazał.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 4 sierpnia 2019 roku o godzinie 12-tej w domu pogrzebowym Marczyk w Łomży przy ulicy Przykoszarowej 22A

Wystawienie ciała Zmarłego sobota 3.08.2019r. od godz. 16:00, oraz w niedzielę 4.08.2019r. od godz. 10:00.

Rodzina i Wychowankowie

Informację o śmierci trenera Kobylińskiego zamieścił również Polski Związek Szermierczy

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę