Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Zaklejone zielone strzałki... na stałe

- Codziennie jadąc ulicą Wojska Polskiego do Bawełny i skręcając w prawo w ulicę Sikorskiego staję przed sygnalizatorem świetlnym, na którym zaklejona jest zielona strzałka do skrętu w prawo. Kierowcy tracą tu czas, a środowisko otrzymuje dodatkowa porcję dwutlenku węgla – denerwuje się Czytelnik. Faktycznie na dwóch z czterech wjazdów na skrzyżowanie Wojska Polskiego i Sikorskiego na sygnalizatorach zaklejone są zielone światła ze strzałką do skrętu w prawo, a na dwóch pozostały zielona strzałka się włącza.

Miejscy urzędnicy potwierdzają, że tak jest i... być powinno.  
- Sygnalizację na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i gen. Wł. Sikorskiego w Łomży przebudowano w 2018 roku. Została ona dostosowana do aktualnie panującego natężenia jak i struktury ruchu drogowego – podaje Grzegorz Daniluk tłumacząc, że jest to sygnalizacja świetlna akomodacyjna czyli dopasowująca swój program do aktualnie panującego natężenia ruchu pojazdów jak i zgłoszeń pieszych. 
To jednak nie wyjaśnia dlaczego na dwóch wjazdach na skrzyżowanie zielone strzałki do skrętu  w prawo zaklejono, a na dwóch pozostałych nadal świecą. Z zielnej strzałki nie można skorzystać jadąc ul. Wojska Polskiego od Bawełny i chcąc skręcić w ul. Sikorskiego – tak jak opowiadał Czytelnik, oraz jadąc ul. Wojska Polskiego od Ronda T. Kościuszki i chcąc skręcić w prawo w ul. Sikorskiego.  To efekt tego, że kierowcy jadący ul. Sikorskiego od strony Al. Legionów zyskali możliwość zawrócenia na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. 
- Wprowadzenie możliwości zawracania na skrzyżowaniu jest odpowiedzią na wnioski kierowców, mieszkańców i przedsiębiorców, którzy obecnie mogą bezpiecznie i zgodnie z przepisami wykonać manewr zawracania – podaje miejski urzędnik. - Umożliwienie zawracania na ulicy Sikorskiego spowodowałoby jednak konieczność likwidacji możliwości warunkowego skrętu w prawo na ul. Wojska Polskiego – dopuszczenie tej relacji groziłoby powstaniem kolizji i byłoby niezgodne z aktualnymi przepisami dotyczącymi znaków i sygnałów drogowych - przekazuje Daniluk.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę