Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Powiat Łomżyński liderem w rankingu finansowym powiatów ziemskich za 2018 rok w Podlaskiem.

Powiat Łomżyński osiągnął najlepsze wyniki finansowe wśród powiatów ziemskich w województwie podlaskim za 2018 rok. Tak wynika z rankingu, który stworzył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w ramach V Europejskiego Kongresu Samorządów. Ostatecznie Powiat Łomżyński ziemski zajął w nim 12. miejsce w kraju.

V Europejski Kongres Samorządów odbył się 8-9 kwietnia w Krakowie. Autorzy rankingu piszą o nim we wstępie, że „To bardzo skomplikowane badanie, które zawiera wiele zmiennych składowych (udział dochodów własnych w dochodach ogółem, relację nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenie wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem - bez poręczeń, relację zobowiązań do dochodów ogółem i udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących). Rozkłada na czynniki pierwsze finanse każdego polskiego samorządu, koncentrując się na dochodach własnych, wydatkach inwestycyjnych czy środkach unijnych pozyskanych na realizację zadań. To bardzo obiektywne kryteria, które pokazują i wyłaniają liderów na samorządowej mapie kraju. (…) Te (samorządy), które zdobyły pierwsze miejsca potrafią najlepiej zarządzać pieniędzmi.”. 

 

W nadesłanym do redakcji komunikacie, władze Powiatu cieszą się z pozycji lidera w tym  rzeczowym i ważnym dla samorządów rankingu. Dodają „Osiągnięcie takiego wyniku, przy niskich dochodach Powiatu Łomżyńskiego (jedne z najniższych w kraju) dowodzi, jak bardzo gospodarnie podchodzimy do każdej złotówki oraz ile wysiłku wkładamy w pozyskiwanie środków zewnętrznych na prowadzone działania”. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę