Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Grupa podlaskiej policji będzie się specjalizować w łapaniu piratów drogowych

Z nimi piraci drogowi nie mają szans. Specjalna grupa podlaskiej policji ma nowe, szybkie samochody. Grupa podlaskich policjantów będzie się specjalizować w łapaniu piratów drogowych. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku powstała grupa Speed.

Do dyspozycji policji są m.in. nowe, bardzo szybkie samochody BMW, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. Do setki rozpędzają się w kilka sekund, a pod maską mają nawet 250 koni mechanicznych.

Koordynator grupy Speed aspirant sztabowy Karol Witkowski mówi, że policja musi mieć szybkie auta do łapania przestępców na drogach.

- To są coraz mocniejsze pojazdy, ale one są potrzebne dlatego, żeby grupa funkcjonowała jak najlepiej. Im pojazd ma większą moc, tym większe możliwości dogonienia pojazdu, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Takie auta są nam potrzebne, bo sami kierujący poruszają się coraz lepszymi pojazdami - mówi aspirant sztabowy Karol Witkowski.

Zadaniem policjantów z nowej grupy jest zatrzymywanie kierowców łamiących przepisy - mówi rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa.

- Mówimy tu przede wszystkim o przekraczaniu dozwolonej prędkości, o nieustąpieniu pierwszeństwa czy o złych zachowaniach kierowców np. w okolicach przejść dla pieszych. Co ciekawe ta grupa będzie pracowała w dość nietypowy sposób. Kilkunastu funkcjonariuszy będzie wyjeżdżało do służby i będą patrolowali każdego dnia inne odcinki dróg - mówi nadkomisarz Tomasz Krupa.

We wtorek policjanci z grupy Speed byli na DK19, a w kolejnych dniach będą m.in. na drogach nr 61 i 8.

 

| red: sk

fot. Podlaska Policja

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę