Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Przedwyborcza gorączka

Do jutra pełnomocnicy komitetów wyborczych mogą zgłaszać kandydatów do obwodowych komisji wyborczych w nadchodzących wyborach prezydenckich. W dniu wyborów zostanie otwartych 235 obwodowych komisji w 37-miu miastach i gminach okręgu łomżyńskiego. Każda komisja będzie liczyła od 5 do 9 członków. Termin zgłaszania kandydatów mija jutro – przypomina dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, Jerzy Dołęgowski. Kilka dni temu (4 września) minął termin zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji wyborczych w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Łomża w tych wyborach stanowić będzie część okręgu podlaskiego. W komisjach obwodowych zasiądzie około 2,5 tysiąca osób – jedna komisja będzie liczyć od 7-miu do 11-tu członków.

Za wykonaną pracę członkowie obwodowych komisji w jednym i drugich wyborach otrzymają zryczałtowaną dietę w wysokości 135 złotych. Więcej dostanie z-ca przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej - 150 zł, a przewodniczącemu komisji zostanie wypłacone 165 zł. Wybory parlamentarne odbędą się 25 września, a prezydenckie 9 października. Ewentualna druga tura planowana jest 2 tygodnie później. W okręgu łomżyńskim do głosowania uprawnionych jest 242 tys osób.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę