Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Niebezpieczni rowerzyści

- Od początku roku doszło do 11 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - W 6 przypadkach rowerzyści byli sprawcami tych zdarzeń, a w 4 ofiarami. Póki co formalnie nie rozstrzygnięto jeszcze kto jest winny wczorajszego wieczornego zdarzenia z udziałem rowerzysty i samochodu BMW na przejściu dla pieszych przez ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Szeroką. Urazu twarzy doznał młody mężczyzna, który rowerem miał przejeżdżać po przejściu dla pieszych.

Po przejściu dla pieszych rowerzyści nie powinni jeździć. Jest to możliwe tylko w miejscach, gdzie wyznaczone są specjalne przejazdy dla rowerów. Niestety w Łomży często zdarza się, że jadący szybko rowerzyści przed przejściem dla pieszych tylko zwalniają, by rozejrzeć się czy „droga wolna”. Czasami okazuje się, że taką nie była i dochodzi do wypadków, w których to oni doznają obrażeń.   
Policjanci podkreślają, że rowerzysta, jak każdy uczestnik ruchu, powinien przestrzegać wszystkich przepisów, które dotyczą uczestników ruchu, a które są zawarte w prawie o ruchu drogowym. To pozwoli uniknąć tragicznych zdarzeń.  

Przypomnijmy w Łomży w tym roku wakacje zaczęły się od tragicznego wypadku z działem młodego rowerzysty i autobusu komunikacji miejskiej. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł 14-latek. Według ustaleń to on był sprawcą tego wypadku.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę