Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

W niedzielę koncerty Dwójki TVP w Łomży

To będzie największe wydarzenie medialne w Łomży od czasu wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w 1991 roku. W niedzielę wieczorem na muszli koncertowej przy ul. Zjazd rozpoczną się koncerty w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki 2019. Motto przewodnie z jakim TVP 2 objeżdża Polskę z koncertami brzmi: „Lato, Muzyka, Zabawa”, a Łomża jest jednym z 10 miast, w których zorganizowano koncerty transmitowane są na żywo w ogólnopolskiej TVP 2.

Wielka i nowoczesna scena koncertowa montowana jest od poniedziałku – zobacz: Kolosalna scena Dwójki powstaje na Muszli 

Na niej wystąpią gwiazdy polskie i zagraniczne rozświetlone blaskiem ponad pół tysiąca reflektorów. Wśród zagranicznych zapowiadani są Thomas Anders (56 l) ze znanego w latach 80. XX wieku zespołu Modern Talking, oraz trochę młodszy Danzel (43 l). 
Największą z polskich gwiazd będzie Krzysztof Cugowski (69 l) z legendarnej grupy Budka Suflera. Poza nim zaśpiewa Halina Mlynkova (42 l), Stachursky (53) i Papa D. Pawła Stasiaka (52 l). 
Miłośników muzyki disco-polo mają zadowolić występujący do 1991 roku zespół Boys Marcina Mellera (49 l) oraz zespół Milano. Grupa oryginalna istniała w latach 90. ubiegłego wieku, ale w nowym składzie koncertuje od 10 lat. 
Nie będzie w Łomży natomiast zapowiadanej wcześniej młodej – zaledwie 14-letniej, ale  utalentowanej i już bardzo popularnej Roksany Węgiel.

Według organizatorów łomżyńska muszla koncertowa podczas niedzielnej zabawy będzie zdolna pomieścić do 10 tysięcy widzów. Miasto Łomża, które w związku z koncertem na konto TVP przelało 150 tysięcy złotych, zapewnia także bezpłatne autobusy komunikacji miejskiej, które mają mieszkańców zawieść na miejsce i odwieść po koncercie. Bezpłatne eMPKi będą kursowały w niedzielę od 16.00 do 24.00. 
- Po zakończeniu imprezy pojawią się linie specjalne – zapowiada Grzegorz Daniluk z ratusza.  - O godzinie 23:30 zostanie podstawionych 5 autobusów MPK na przystanku autobusowym nr 2 (Plac Kościuszki Jantar), 2 autobusy linii numer 8 z wariantem dojazdu do ulicy Browarnej, 2 autobusy linii numer 10, 1 autobus linii numer 2 (kierunek Wojska Polskiego). Jeżeli zajdzie potrzeba, to po powrocie autobusów na Plac Kościuszki kierowcy wykonają drugi kurs – dodaje miejski urzędnik.

Zabawa na muszli koncertowej przy ul. Zjazd rozpocznie się o godz. 20.00, ale publiczność na teren imprezy będzie wpuszczana od godz. 19.00. Organizatorzy martwią się już tylko o pogodę. Synoptycy na niedzielne popołdunie w rejonie Łomży zapowiadają opady deszczu, a nawet burze także z gradem.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę