Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
logo województwa podlaskiego

Pieniądze na strażackie zakupy

- To jest wyraz wdzięczności Pan Marszałka dla Waszej ofiarnej służby – mówił Juliusz Jakimowicz, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego przekazując w imieniu wicemarszałka Marka Olbrysia strażakom ochotnikom z czterech podłomżyńskich gmin czeki na zakupy. - To jest historycznie wysokie dofinansowanie – 2 miliony złotych w skali województwa – podkreślał Jakimowicz wskazując, że dla gmin z powiatu łomżyńskiego to niemal 160 tysięcy, a wraz z powiatami grajewski, kolneńskim i zambrowskim kwota dofinansowania dla jednostek OSP wzrasta do ponad 600 tysięcy złotych.

Z łomżyńskich gmin największą dotację 68 tys. zł otrzymała gmina Wizna. Pieniądze są na zakup wozu specjalistycznego - podnośnika koszowego dla strażaków z jednostki OSP Wizna. 
43 tys. zł dotacji otrzymała Gmina Jedwabne na szereg pomniejszych zakupów dla OSP Jedwabne. Burmistrz Adam Niebrzydowski dziękując za te pieniądze podkreślał, że strażacy ochotnicy zostaną wyposażeni głównie w nowe stroje bojowe, ale na liście zakupów są także m.in. kamera termowizyjna, prądnica i węże tłoczne. 
Podobne zakupy będą zrobione dla strażaków z jednostek OSP gminy Łomża. Przyznana jej dotacja z środków Urzędu Marszałkowskiego wynosi 37 tys. 550 zł. 
- Pieniądze będą przeznaczone na doposażenie jednostek w osobiste mundury bojowe dla strażaków. Poza tym jednostka w Podgórzu, która często podejmuje akcje ratunkowe w wypadkach na drodze krajowej nr 63 otrzyma specjalistyczny rozpieracz ramienny - mówił wójt Piotr Kłys podkreślając, że na terenie gminy Łomża działa 8 jednostek OSP, a 4 z nich są wpisane  do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. - Zakupu z otrzymanych dziś środków będą zrobione dla 3 jednostek z systemu KRSG i dwóch spoza tego systemu. 
To jednostki OSP: Gać, Stare Kupiski, Podgórze, Pniewo, Siemień Nadrzeczny.
Dotację 10 tys. 500 zł otrzymała także Gmina Śniadowo. Pieniądze – jak tłumaczył wójt gminy Rafał Pstrągowski są na zakup motopompy szlamowej  wraz z kompletem węży dla jednostki OSP Śniadowo.
- Dotacja pokryje 100 % kosztów zakupu – podkreślał wójt Śniadowa dodając, że jednostka jest w KSRG, a strażacy ochotnicy ze Śniadowa rocznie notują od 50 do 100 wyjazdów na akcje nie tylko na ternie gminy, ale także także Powiatu Łomżyńskiego, a czasami także wspomagają akcje na terenie sąsiednich gmin z Województwa Mazowieckiego.   

- Te pieniądze są dla Was. Tymi czekami Pan Marszałek i cały Zarząd Województwa składa wyrazy szacunku dla ciężkiej pracy strażaków ochotników. Zawsze jesteście pierwsi na miejscu zdarzenia – powtarzał Juliusz Jakimowicz, który symboliczne czeki strażakom i wójtom gmin powiatu łomżyńskiego wręczał wraz z wicestarostą łomżyńskim Marią Dziekońską w Starostwie Powiatowym w Łomży.
W piątek podobne czeki otrzymali także strażacy ochotnicy z 15 gmin na terenie powiatów grajewskiego, kolneńskiego i zambrowskiego.  

Powiat Grajewski
1. Grajewo gmina(20 000 zł),
2. Miasto Grajewo (20 000 zł),
3. Radziłów (20 000 zł),
4. Wąsosz (15 000 zł),
5. Rajgród (35 000 zł),
6. Szczuczyn (15 000zł)

Powiat Kolneński
1. Grabowo (25 000 zł),
2. Kolno gmina (10 000 zł),
3. Miasto Kolno (25 000 zł),
4. Mały Płock (40 000 zł),
5. Stawiski (35 000 zł)

Powiat Zambrowski
1. Zambrów (50 000 zł),
2. Kołaki Kościelne (25 000 zł),
3. Rutki (70 000 zł),
4. Szumowo (45 000 zł)

W sumie do jednostek OSP z wszystkich 4 powiatów z zachodniej części województwa podlaskiego w tym roku trafiło 609 tys. 50 zł wsparcia przyznanego przez władze samorządu województwa podlaskiego.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę